Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Mutlu mu?

My turtle name leo

Yeni Üye
Merhaba benim bir kaplumbağam var onun 40 cm civarı bir akvaryumu var onla ilgileniyorum güneşe çıkarıyorum onun akvaryumunda bir taş var onun üstüne çıkıp dinlenebiliyor ve onu bunu yaparken gördüm . Yem verirken elimden kapip yiyor ve ona arada bir sebze ve meyve vermeye özen gösteriyorum oda afiyetle yiyor kaplumbağam mutlumu ?

Merhaba, öncelikle kaplumbağayı güneşe çıkarmıyoruz. Kaplumbağayı pencere kenarına ya da balkona bıraktığımızda susuz kalabiliyor, üşütebiliyor ve sert zeminde yürüdüğünden dolayı tırnakları bükülebiliyor.

Kuru alanda ısıtma lambası bulunuyor mu? Kuru alan 32 derece su 28 derece mi?

Kaplumbağanızın kabuk boyu kaç cm?

Su kaplumbağası bakımı hakkındaki bütün bilgiler bu kılavuzda mevcut. Eğer bu kılavuzda yazanlara göre doğru bir sisteminiz varsa kaplumbağanız mutludur.

Sistemin gerektirdikleri sağlandığı sürece hayvan mutlu yaşar. Güneşe çıkarma hayvanı üşütürsün.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Akvaryumun bir resmini atar mısın? Cevap yaz kutucuğundaki resim şekline basıp resmi seçip atarsın.

Geri