Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam neden hareket etmiyor?

Lily777

Yeni Üye
IMG_20240131_192728_663.jpg
Öncelikle Merhabalar, daha önce balık beslemistim fakat ilk defa anı bir şekilde bir kaplumbağa geldi ve sahiplenmeye karar verdik. Bu konuda assiri tecrubesizim ve korkularım var açıkçası, geldiğinden beri gözünü açmıyor ve hareketsiz özellikle yeni geldiği için akvaryumu düzenleme fırsatımız olmadı fakat hem nefes alabileceği hem de yuzebilecegi küçük alanlar oluşturduk ayrıca su seviyesini de ılık tutmaya çalıştık. Ama dediğim gibi gelisinin üzerinden birkaç saat geçti ve hala gözleri kapalı ve neredeyse kafasını hareket lütfen biraz bilgi verebilir misiniz bu durum ile alakalı ayriyeten bakımı hakkında da verebilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 7262Öncelikle Merhabalar, daha önce balık beslemistim fakat ilk defa anı bir şekilde bir kaplumbağa geldi ve sahiplenmeye karar verdik. Bu konuda assiri tecrubesizim ve korkularım var açıkçası, geldiğinden beri gözünü açmıyor ve hareketsiz özellikle yeni geldiği için akvaryumu düzenleme fırsatımız olmadı fakat hem nefes alabileceği hem de yuzebilecegi küçük alanlar oluşturduk ayrıca su seviyesini de ılık tutmaya çalıştık. Ama dediğim gibi gelisinin üzerinden birkaç saat geçti ve hala gözleri kapalı ve neredeyse kafasını hareket lütfen biraz bilgi verebilir misiniz bu durum ile alakalı ayriyeten bakımı hakkında da verebilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler.
suan yeri cok yanlis akvaryumda ekipmanlar ile bakilmasi gerekiyor.

isterseniz akvaryuma gecebilirsiniz ya da buyuk bir plastik gida saklama kabi alabilirsiniz salinim yapmayanlardan tabii ki tercih akvaryumdur bu tarz yetmez buyuk bir akvaryum ne kadar buyukse o kadar uzun sure gider.

ekipmanlar suan icin onemli olanlar akvaryum isiticisi,isitma lambasi ve bir de kuru alan bunlari tamamlayin oyle bakalim.

kabuk boyu kac cm?

hic hareket etmedi mi yerinden?
yem olarak ne veriyorsunuz?

suan yeri cok yanlis akvaryumda ekipmanlar ile bakilmasi gerekiyor.

isterseniz akvaryuma gecebilirsiniz ya da buyuk bir legen alabilirsiniz salinim yapmayanlardan tabii ki tercih akvaryumdur bu tarz yetmez buyuk bir akvaryum ne kadar buyukse o kadar uzun sure gider.

ekipmanlar suan icin onemli olanlar akvaryum isiticisi,isitma lambasi ve bir de kuru alan bunlari tamamlayin oyle bakalim.

kabuk boyu kac cm?

hic hareket etmedi mi yerinden?
yem olarak ne veriyorsunuz?
Çok büyük bir akvaryumumuz var fakat onlar balıklar için olan akvaryum yani kaplumbağa orada yasar mi bilmiyorum. Kabuk boyunu ölçmedim ve sadece elime alınca hareket ediyor ayriyeten bir ara suya koymuştum sadece sudan kur alana geçiş için bı hareketlenme yaşadı onun dışında hâlâ gözü kapalı. Aldığımız petshop ta birçok kaplumbağa kış uykusundaydi acaba bu da mı diye supelenmistim ama bana satan adam bu değil dedi. Yeminin ismi turtle stick diye bir sey üstünde B harfi yazıyor içeriğinde vitaminler var ve kahverenginin bir açık tonu yemler.

Çok büyük bir akvaryumumuz var fakat onlar balıklar için olan akvaryum yani kaplumbağa orada yasar mi bilmiyorum. Kabuk boyunu ölçmedim ve sadece elime alınca hareket ediyor ayriyeten bir ara suya koymuştum sadece sudan kur alana geçiş için bı hareketlenme yaşadı onun dışında hâlâ gözü kapalı. Aldığımız petshop ta birçok kaplumbağa kış uykusundaydi acaba bu da mı diye supelenmistim ama bana satan adam bu değil dedi. Yeminin ismi turtle stick diye bir sey üstünde B harfi yazıyor içeriğinde vitaminler var ve kahverenginin bir açık tonu yemler.
su gorunmuyor bile fotograftan cok yetersiz.

baliklar ile bir arada yasamazlar kesinlikle.

yem fotosu rica edebilir miyim tek yem kullanmiyoruz bu arada haberiniz olsun.

isiniz olmadikca ellememeye calisin ellemeden once ve sonra ellerinizi sabunla yikayin cunku salmonella adi verilen bir bakteri turunu tasiyabiliyorlar cogu.

renkli taslari cikartin ayrica tas sogukluk verir tas tercih etmiyoruz.

su oranini arttirin ve su eklemeleri yapmiyoruz soguk suya ilik olsun diye sicak su eklemeyelim ani su degisimleri hayvanin adapte olmasini engeller ve hastaliklara yol acar zaten daha minik cok cabuk hastalanirlar.

su sabit isida dursun.

su gorunmuyor bile fotograftan cok yetersiz.

baliklar ile bir arada yasamazlar kesinlikle.

yem fotosu rica edebilir miyim tek yem kullanmiyoruz bu arada haberiniz olsun.

isiniz olmadikca ellememeye calisin ellemeden once ve sonra ellerinizi sabunla yikayin cunku salmonella adi verilen bir bakteri turunu tasiyabiliyorlar cogu.

renkli taslari cikartin ayrica tas sogukluk verir tas tercih etmiyoruz.

su oranini arttirin ve su eklemeleri yapmiyoruz soguk suya ilik olsun diye sicak su eklemeyelim ani su degisimleri hayvanin adapte olmasini engeller ve hastaliklara yol acar zaten daha minik cok cabuk hastalanirlar.

su sabit isida dursun.
Screenshot_20240131-234957.png

Bu yemi. Ayriyeten fotoğrafı dik çektiğim için su gözükmüyor fakat su kendi boyutunda içine tamamı giriyor. Ve şu anda balık beslemiyoruz. Aslında bakıldığı petshoptan üzüldüğümüz için almıştık çünkü bildiğiniz plastik bir yemek kabında bakılıyordu. Şu an da bu malzemelerin ne kadarını alabiliriz bilmiyorum bu yüzden geri petshop a bırakma ihtimalimiz bile var. Çok teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için 💜.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240131-234957.png
    Screenshot_20240131-234957.png
    148.9 KB · Görüntüleme: 2
Ekli dosyayı görüntüle 7264
Bu yemi. Ayriyeten fotoğrafı dik çektiğim için su gözükmüyor fakat su kendi boyutunda içine tamamı giriyor. Ve şu anda balık beslemiyoruz. Aslında bakıldığı petshoptan üzüldüğümüz için almıştık çünkü bildiğiniz plastik bir yemek kabında bakılıyordu. Şu an da bu malzemelerin ne kadarını alabiliriz bilmiyorum bu yüzden geri petshop a bırakma ihtimalimiz bile var. Çok teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için 💜.
ben tesekkur ederim.

yemi alt marka bir yem.

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvan üşütmüş. Akciğer enfeksiyonu da olabilir. Hayvanı bir kaba alın. Kalorifere yakın koyun. Hatta havluyu ikiye katlayıp kalorifer üzerine koyun üstüne kabı koyun. Sırtını tam kapayacak kadar su olsun. Hayvan biraz kendine gelsin.

Sakın sıcak su eklemeyin. Yarın petshoptan vitamin damla alın. Deep fix reptivit olsun.

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla gözlerine damlatın. Ağzına da ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla üçer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Vitamini de aynı şekilde günde bir kez bir damla ilaçtan uzak saatte olursa iyi olur. Açmazsa ruj sürer gibi ağız 2 damla sürün.

Su ısıtıcı vr filtre vardır sanırım bir de ısıtma lambası alacaksınız bu konuda bilgi verdim.

Akvaryumdaki taşları da komple çıkarın.

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvan üşütmüş. Akciğer enfeksiyonu da olabilir. Hayvanı bir kaba alın. Kalorifere yakın koyun. Hatta havluyu ikiye katlayıp kalorifer üzerine koyun üstüne kabı koyun. Sırtını tam kapayacak kadar su olsun.

Sakın sıcak su eklemeyin. Yarın petshoptan vitamin damla alın. Deep fix reptivit olsun.

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla gözlerine damlatın. Ağzına da ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla üçer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Vitamini de aynı şekilde günde bir kez bir damla ilaçtan uzak saatte olursa iyi olur. Açmazsa ruj sürer gibi ağız 2 damla sürün.

Su ısıtıcı vr filtre vardır sanırım bir de ısıtma lambası alacaksınız bu konuda bilgi verdim.

Akvaryumdaki taşları da komple çıkarın.
hicbir ekipmani yok arkadasin

Birde kuru alan olacak burada örnekler mevcut.

Akvaryum ölçüsü nedir?

Geri