Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam obez olabilir mi

Ege&Cappy

Bronz 5 Üye
kaplumbağamın obez olduğunu düşünüyorum normal 5-6 yaşında kaplumbağa resimlerine bakıyorum benim 3 yaşındaki cappy daha şişman onlardan obezliği gidermek için ne yapabilirm.Bide diyet uygula derseniz olmuyor çünkü kaç kere yemepğini kısdım banamısın demedi.Yardım ederseniz mutlu olurum.

İnceleyebilirsiniz

Hayvanın resmini atar mısın?

Kabuk boyu nedir?

Akvaryum ölçüleri nedir?

Yiyecek ve yem olarak neler veriyorsun?

Suyu biraz kirli ????

Ekli dosyalar

• IMG_20210504_134828.jpg
    IMG_20210504_134828.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 70
O taşları çıkar suyu emsal sıcaklıktaki su ile değiştir. Arıtma cihazı varsa suyu oradan alırsın. Su temiz olmalı. Hayvan çiş yapıyor. Bu amonyak patlamasına neden olur. Yüksek oranda olursa hayvan zehirlenir. Onun için su sararmaya başladığı anda hemen yenilemelisin.

Hayvanı sudan çıkarıp ön cepheden ve arka bacak oyuklarını görecek şekilde birer resmini çekip at.

Kabuğunu ıslak diş fırçasına tuz yada karbonat tozu döküp yavaşça ovala emsal sıcaklıkta su ile durula.

O taşları çıkar suyu emsal sıcaklıktaki su ile değiştir. Arıtma cihazı varsa suyu oradan alırsın. Su temiz olmalı. Hayvan çiş yapıyor. Bu amonyak patlamasına neden olur. Yüksek oranda olursa hayvan zehirlenir. Onun için su sararmaya başladığı anda hemen yenilemelisin.
Tmm

Geri