Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam öldü mü yaşıyor mu?

imkbb

Yeni Üye
S.A arkadaşlar ben kaplumbağamı 3 senedir besliyorum ve 10/12/2012 tarihinde hareketsiz buldum, gözü açık hiç kapatmıyor ön bacakları içe çekik bacaklarında herhangibir sarkma falan yok hareketsiz bekliyor. Acaba kış uykusuna mı yattı yoksa öldü mü? Teşekkürler.

Cvp: LÜTFEN YARDIM KAPLUMBAĞAM ÖLDÜMÜ YAŞIYORMU

Durttunuz mu hıc?

Su sıcaklığınız nedir. 18 derecenin altına düştü mü?

hayvanı elinize alın kaldırın bacaklarının o arada içeriye doğru bakın nefes alıyorsa anlarsınız ordan

Cvp: Kaplumbağam öldü mü yaşıyor mu?

arka bacaklarını arkaya doğru uzatın. sertleşme varsa ölmüştür. zaten gözü açık uyumaz.

yorumunuz için teşekkür ederim dürttüm yine tepki vermedi dediğiniz gibi arka bacağının arasından dikkatlice baktım hareket yoktu, kaplumbağanın gözü açık ilk 1. gün bacakları açıktı, aradan 1 gün geçtikten sonra bacakları içeri girmişti. Bazı konulara baktımda ölen bir kaplumbağa bacaklarını ve kafasını sarkıtırmış benimkinde öyle birşey yok içimde azda olsa bir umut var 3 senedir besliyorum gerçekten öldüyse çok üzüleceğim... İSTERSENİZ FOTOĞRAF ÇEKEBİLİRİM.

Sertleşme var mı?

evet bacaklarında var sertleşme büyük ihtimal öldü :(

Kaskatı kesildiyse ölmüştür.

ne diyelim başınız sağolsun. ben 3 aylığa üzüldüm siz 3 sene bakmışsınız.

yaaa muhtemelen öldü ama ben hala ölmedi diyorum çok üzüldüm keşke bir haraket etse kıne yakıp oynayacağımbenim kaplumbağamda böyle olmuştu 32 derece suya koydum haraket etmeye başladı ertesi gün eski haline döndü gömmediyseniz ya da atmadıysanız ki ben atılmasına karşıyım. bence benim dediğimi deneyin sıcak suya koyunca bacakları yumuşadı

zeynep hayvan öleli nerdeyse 3 ay olacak tarihlere dikkat.:bye:

Geri