Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagam öldü:/

VamPrelLa

Bordo Bereli
Aksam bir seyi yoktu ama sabah kalktigımda ölmüstü:( Genelde sabahlari kuru alanda uyuyor olurdu ama bugn suyun icndeydi bogulmus oldugunu dusunüorm:/ :(

Bu saatten sonra nedn oldügunun fazla bir önemi kalmadı aslnda. Keske daha önce neyi oldugunu anlasaydm.Suyun sicakligi sabitti ve hastalk belrtisi yoktu.

Uzulerek ve aglayarak geri gelmiyeceginin bilincndeyim ama uzun süre beraber olduk alismstm simdi nedensiz yere yada bakamamamdan dolayi olmesi beni elbette üzüyor:(

Çok üzüldüm:( her zaman söylüyorum sevdiklerimizi severken kaybetme riskini gözardı ediyoruz ya da bunu düşünmek istemiyoruz.. bu da hepimizi çok üzüyor :( arkadaşım sen nasılsın??

Sadece uzgunüm insan sevdigi bir seye ölümü yakıstıramiyor.

Aynen ben öldüğüne 5dk boyunca inanamadım şoke oldum bi anda

Ölümü yakıştıramamak diye bir şey olamaz çünkü doğmaya kendimiz karar vermediğimiz gibi ölmeye de kendimiz karar veremiyoruz..Bu tüm canlılar için böyle.Diliyorum üzüntün çabuk geçsin,sebebini bulmaya çalış bir daha inş tekrarlanmaz:(

Gayette oluyor yasadım bugün olamaz demek doğru değil bence:/ dileğiniz için teşekürler:)

Başın sağ olsun arkadaşım... Bil ki o şimdi mutludur... En azından senin onu ne kadar sevdiğini biliyor ve ölürken o petshop köşelerinde yalnız ve sefil ölen kaplumbağalardan binlerce kat şanslıydı... Ve en güzeli de biz insanlar gibi günahkâr bir varlık değildi o, tamamen masumdu. Bu yüzden onun için mutlu olmanın bir sebebi var diye düşünüyorum... Senin adına üzüldüm tabiii, ama bu da doğanın bir kanunu... Onun için mutlu ol ve onu nasıl ki bir dostumuz öldüğünde ömür boyu hatırlamak isteriz, sen de öyle hatırla.. Unutayım deme hiç, hayatının sonuna dek hatırla küçük ufaklığını, yavrucuğunu belki de çocuğunu herkese göre değişir... Sonuçta Cahide Bübü de benim çocuğum, onun annesi benim... senin için de o öyleydi...Onu kaplumbağan olarak değil de evlâdın oalrak gör ki(Çünkü onun üzerine çocuğunmuşçasına titrediğini biliyorum) hiç bir zaman unutma... Üzüntünün bir an evvel dinmesini diliyorum canım benim...Melis...

Başın saoğolsun Melis ya çok üzüldüm gerçekten. Diğer arkadaşlara katılıyorum elinden geldiğince güzel baktın en azından şunu da yapsaydım keşke diyeceğin bir şey yok. Başın sağolsun tekrardan.

Geri