Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam ölüyordu

yigitkavuk25

Bronz 5 Üye
Merhaba önceden yaralı bulduğum kırmızı yanaklı su kaplumbağam hastalanmıştı sebebini anlamamıştım ama biraz düşününce sebebini buldum koyduğum kapta çok su vardı ve kara alanını yapmamıştım hayvanda su almaktan yorulmuş hep öyle bekliyordu sonra suyun içinde durmaya başladı sonra sudan çıkarıncada hareket etmedi sonra kafasına dokununca burnundan su çıktığını farkettim sonra biraz baskı uygulayınca çok su çıktı sonra korktum artık öldü diyordum ağlıyordum dayım onu bahçeye bıraktığında koşmaya başlamış ölmediğine çok sevindim demek istediğim şey şu eğer kaplumbağa beslemekte tecrübesizseniz tecrübelilerin lafını dinleyin uygun şartları sağlayamıyorsanız hiç almayın bile örneğin ben kaplumbağayı aldım kara alanı yapmadım ve sonuç bu oldu siz siz olun hangi hayvan olursa olsun onun ihtiyacı olan ortamı sağlamıyorsanız boşuna hayvanın canını yakmayın

Dogadan alip beslemek zaten çok büyük yanlış hayvan kendi dogal ortamında olmalı. Ideal koşullarda bakılmak isteniyorsa da ilanlarda birçok hayvan var sahiplenilmeyi bekleyen. Dogasi ulkemize uyumlu olmayan türler evde akvaryumda bakılmalı

Dogadan alip beslemek zaten çok büyük yanlış hayvan kendi dogal ortamında olmalı. Ideal koşullarda bakılmak isteniyorsa da ilanlarda birçok hayvan var sahiplenilmeyi bekleyen. Dogasi ulkemize uyumlu olmayan türler evde akvaryumda bakılmalı
hayvan yaralı diye aldım altında kırık vardı

Geri