Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam sağlıklı mı?

Anilcngr

Yeni Üye
İyi akşamlar 3 hafra önce sahiplendim kaplumbağamı yem yemesinde hareketinde vs. Herhangi bir sıkıntı yok fakat alt kabuğunda pembelik farkettim önemli birşey mi acaba Hareketinde herhangi bir sıkıntı yok çok hareketli
16148011225687554319664313123198.jpg
161480126431478788254249359082.jpg
1614801428135168808254420686997.jpg

Hayvan yaşına göre ufak kalmış. Plaka katmanlaşması ve atımda başlamış. Bu hayvana eczaneden devit damla alıp kabuğu peçete ile kurutup haftada iki defa alt ve üst bağaya sürüp 15 dakika bekletin. Kalanı yine peçete ile alıp akvaryuma koyun.

Devit yumuşatır ısıtma lambası gerip açar.

Yalnız hem alt hem üst bağada delikler gördüm bunlar yüzeysel mi içeri doğru oyuk mu var?

Hayvan sanki kimyasala maruz kalmış yada kirli bir suda uzun müddet kalmış gibi duruyor.

Bu hayvana ıslak diş fırçasına tuz döküp kabuğa uygulama yapın. Deri ve gözlerine temas etmesin. Mantar vari bir durumda olabilir. Hayvanın hayatı kurtulmuş sayenizde.

Yem olarak ne veriyorsunuz?

Kabuk boyu 6 cm'yi geçmiş mi?

Sistemde hangi ekipmanlar mevcut?

Isıtıcı iç filtre lambasi mevcut yem olarak phetshoptan stik yem aldim severek yiyor fakat internetten Sera Raffy yem söyledim daha gelmedi evet yaşına göre küçük kalmış yaklaşık 3 yaşında oldugunu söyledi aldığım kişi

O yemin markası nedir ona göre ek yem yazayım. Gelecek olan raffy P sanırım.

Geri