Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam suda bogulucakmis gibi davranıyor

Ecola

Yeni Üye
Ben asiri korkuyorum akvaryumda suya koyduğum an oyle bir çırpınıyor ki çıkmak istiyormuş gibi surekli suda baloncuk oluşturuyor su yutuyormuş gibi alıp onu sudan normal yere koyduğumda da cok hizli nefes alıyor agizin altı sisiyor
Ve kaplumbağam asiri hareketli yerinde durmuyor korkuyorum bogulur mu ve ayrıca su son günlerde yemek yemiyor birde agizin yanında kabuk gibi birşey oluştu

Ben asiri korkuyorum akvaryumda suya koyduğum an oyle bir çırpınıyor ki çıkmak istiyormuş gibi surekli suda baloncuk oluşturuyor su yutuyormuş gibi alıp onu sudan normal yere koyduğumda da cok hizli nefes alıyor agizin altı sisiyor
Ve kaplumbağam asiri hareketli yerinde durmuyor korkuyorum bogulur mu ve ayrıca su son günlerde yemek yemiyor birde agizin yanında kabuk gibi birşey oluştu
O kadar hiperaktiv ki bu yazıyı yazarken onu yere koydum yazı gittikten sonra kaplumbağayı aradım kayboldu sandım kafayı yiyecektim buldum suan cok sukur düşünün yanı su yazıyı yazmam nekadar surer ki hemen kayboluyor

Surekli boyle baloncuk cikariyor korkuyorum normal mi bogulur mu aklım hep onda birşey olur mu
image.jpg

O kadar hiperaktiv ki bu yazıyı yazarken onu yere koydum yazı gittikten sonra kaplumbağayı aradım kayboldu sandım kafayı yiyecektim buldum suan cok sukur düşünün yanı su yazıyı yazmam nekadar surer ki hemen kayboluyor
Hayvani yere koymayın. Yerden soguk yer ve pislikten enfeksiyon kapar. Saglik kontrolü ve su değişimi dışında akvaryundan cikarmiyoruz.

Akvaryumda su ısıtıcı, ısıtma lambası, filtre, kuru alan gibi ekipmanlar varmı?
Baloncuk hava kabarcığı ise normal burundan baloncuk çıkarıyorsa hastadır.
Hırıltılı nefes alma var mı?

Hayvan bir yere sıkışıp kalmazsa boğulmaz. Filtre ve kuru alan arasına vs sıkışırsa nefes almak için yüzeye çıkamaz boğulur.

Merhabalar ,

Lütfen sorularımıza cevap verin ona göre ilerleyelim.

Hayvanın her iki gözünün de net gözüktüğü bir fotoğraf yükleyin.

Ağız kenarında oluşan şeyin de fotoğrafını net bir şekilde yükleyin.

Hayvanın gözü ne zaman kapandı? Hayvan ne kadar süredir yemek yemiyor?

Hayvana hangi yemleri veriyorsunuz?

Siz hayvana hiçbir şeyi zorla yaptırmayın. Sadece 3-3.5 saatten fazla kuru alanda durursa hayvanı suya indirin su içsin.

Hayvanı yere koymayın ve zaruri olmayan meseleler için ele almamaya çalışın hayvan strese girer.

Baloncuk çıkartıp onunla oynuyorsa (ısırıp tekrar baloncuk çıkartıyorsa) o konuda endişelenmenize gerek yok.

Isıtma lambanız yoksa bir an önce almanız gerekiyor.
Şu konudan ısıtma lambasıyla alakalı bilgi alabilirsiniz : https://sukaplumbagasi.com/threads/isitici-lamba-hakkinda.16384/

Hayvanın soğuk yemediğinden , esintiye maruz kalmadığından emin olun.

• Beğen
Tepkiler: cem
Balon çıkarma bir sorun değil. Oyun amaçlı yada panikleme durumlarında ağızlarından hava atarlar. Oyunsa balonu ısırıp patlatmaya çalışır tekrar yapar.

Hayvan akvaryuma yakın zamanda mı girdi yada yakın zamanda mı suyu yükselttiniz?

Hayvanın kuru alan dışında diğer uçta tutunacağı bir tünek var mı?

Merhabalar ,

Lütfen sorularımıza cevap verin ona göre ilerleyelim.

Hayvanın her iki gözünün de net gözüktüğü bir fotoğraf yükleyin.

Ağız kenarında oluşan şeyin de fotoğrafını net bir şekilde yükleyin.

Hayvanın gözü ne zaman kapandı? Hayvan ne kadar süredir yemek yemiyor?

Hayvana hangi yemleri veriyorsunuz?

Siz hayvana hiçbir şeyi zorla yaptırmayın. Sadece 3-3.5 saatten fazla kuru alanda durursa hayvanı suya indirin su içsin.

Hayvanı yere koymayın ve zaruri olmayan meseleler için ele almamaya çalışın hayvan strese girer.

Baloncuk çıkartıp onunla oynuyorsa (ısırıp tekrar baloncuk çıkartıyorsa) o konuda endişelenmenize gerek yok.

Isıtma lambanız yoksa bir an önce almanız gerekiyor.
Şu konudan ısıtma lambasıyla alakalı bilgi alabilirsiniz : https://sukaplumbagasi.com/threads/isitici-lamba-hakkinda.16384/

Hayvanın soğuk yemediğinden , esintiye maruz kalmadığından emin olun.
Dün yazdıktan sonra yemek yemeye kaldığı yerden devam etti hergun onu başka temiz bir kabın içinde güneşe koyuyorum daha sonra geri yerine koyuyorum hava motoru hariç diğer herseyi var
image.jpg
image.jpg

Balon çıkarma bir sorun değil. Oyun amaçlı yada panikleme durumlarında ağızlarından hava atarlar. Oyunsa balonu ısırıp patlatmaya çalışır tekrar yapar.

Hayvan akvaryuma yakın zamanda mı girdi yada yakın zamanda mı suyu yükselttiniz?

Hayvanın kuru alan dışında diğer uçta tutunacağı bir tünek var mı?
Evet akvaryumun içinde dinleneceği alanı var ben suyunu temizlemiştim ama her zamanki suyunu aynı seviye yapmıştım

Derin su psikolojisi ise bir süre sonra hayvan alışır. Hayvan su yüzeyinde durabilmeyi öğrenince sakinler.

Isıtma lambası alın. Güneşe çıkarmayın. Hayvan sabit ısıda istediği zaman çıkıp insin.

Derin su psikolojisi ise bir süre sonra hayvan alışır. Hayvan su yüzeyinde durabilmeyi öğrenince sakinler.

Isıtma lambası alın. Güneşe çıkarmayın. Hayvan sabit ısıda istediği zaman çıkıp insin.
Cok teşekkür ederim

Geri