Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam sürekli ses çıkarıyor

evekuu

Yeni Üye
Su ısıtması, lamba her şey var. İştahı da yerinde gayet iyi yiyor ama birkaç saattir düzenli olarak ses çıkarıyor viyaklar gibi. Nefes alıp verirken oluyor bu. Az önce ayağa kalkıp onu uyandırdığımda başladı hatta. Karnı aç olabilir dedim belki o yüzden yapıyordur diye, yem verdim iki üç tane ama devam ediyor. Bir hastalığı yoktur değil mi?

Bir de odada başkası varken yapmıyor sadece ben varken yapıyor ama korktum baya. Şimdi baktım nefes almadığı zamanlarda da çıkarıyor gibi geldi. Ve ağzını açıp nefes almaya çalışmıyor suyun dibine de dalabiliyor yani enfeksiyon gibi değil pek. Mevsim geçişinden olabilir mi ki?

Ses çıkarmanın sürekliliği yoksa ilgi çekmek içindir.

Ses burundan ıslık gibi geliyor ise bir cisim yada sümük burnunu tıkamıştır. Bu ıslandıkça yumuşar hayvan ağzından su alıp burnundan su fışkırtarak atar.

Akciğer enfeksiyonunda ses derinden gelir. İleri safhada başını ileri atıp yutkunur gibi sürekli nefes alır. Özellikle geceleri bu ses daha net duyulur.

Geri