Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam sürekli uyuyor

balkayatugce

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba açıkçası doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum site ile ilgili bilgi verebilecek arkadaşlar varsa bana lütfen mesaj atsın ✋ Sorunuma geleyim, kaplumbağam sürekli uyumak istiyor ve hep kuru alanda ışık altında kalmak istiyor gördükçe suya koyuyorum tekrar çünkü bir süre sonra kabuğu kuruyor.Sizce nedenn böyle oluyor ve ne yapmaliyim?

RE: Derideki Yaralar İçin Yardım

Hayvanda iştahsızlık, yüzmede yalpalama, halsizlik var mı ?

Kabuk boyu nedir ?

Geceleri de kuru alanda mı uyuyor ?

Cvp: RE: Derideki Yaralar İçin Yardım

cem' Alıntı:
Hayvanda iştahsızlık, yüzmede yalpalama, halsizlik var mı ?

Kabuk boyu nedir ?

Geceleri de kuru alanda mı uyuyor ?

İştahı gayet iyi, yüzmesi yürümesi de gayet iyi, halsizliği bilemiyorum sürekli uyumak istemesi belki de halsizlikten.Ben uyandırmaya çalışıyorum önceden camı tıklattığım da uyanırdı şimdi elimle bile çok zor uyandırıyorum.

Kabuk boyu 4 cm.

Bazen suda bazen kuru alanda uyuyor ama bence çoğunlukla kuru alanda uyuyor çünkü kabuğu hep kuru kalıyor ve kabuğunun bi ucuunda beyazlaşma var fotoğraf yükleyemedim yoksa gösterecektim.

Resmi www.hizliresim.com üzerinden yükleyip forum yazan linki kopyalayıp yapıştıracaksın.

Bu hayvanlar soğukkanlı canlılar oldukları için kendileri ısı üretemez dışarıdan ısıya ihtiyaç duyar ve vücut ısılarını o ısıya adapte eder. Isınma harici kabuklarını kuru tutmaları yosun, mantar gibi biolojik oluşumların yaşayacağı ortamı yok eder.

Diğer taraftan yavru kaplumbağaların deri ve kabukları incedir. Bu ısının nüfuzunu daha fazla hissetmelerine neden olur ve su kaybı yaşarlar. Bu güneş çarpması etkisiyle beyin ambolesi geçirip olduğu yerde mayışıp kalmasına neden olur. Eğer uzun süre kalırsa bu ölümle neticelenebilir.

Yetişkinlerde deri ve kabuk kalın olması yanında vücutlarını kullanmayı bilirler. Isıdan bunaldıklarında ya kafayı kabuğa sokar yada yer değiştirirler.

Kuru alan ısısı 32 derece üstüne çıkmayacak biçimde sabit olsun. Hayvanı ikame birşeyi lamba altına koyup cam derece yatır ve yarım saat bekle. 32 olduğu nokta doğru mesafedir.

Hayvan esinti, klima gibi ortamlara maruz kalmamalı pencere açılmamalı.

Vitamin damla var ise sadece bu hafta 2 günde bir damla ver. Sonraki hafta haftada bir.

Hayvanı suya indirmen iyi. Arada su içip kendine gelmeli. Su ısısı kaç derece ? Çok düşükse bu da kuru alanda uzun süre kalmasına nedendir.

Yem olarak ne kullanıyorsun ?

Cvp: RE: kaplumbağam sürekli uyuyor

cem' Alıntı:
Resmi www.hizliresim.com üzerinden yükleyip forum yazan linki kopyalayıp yapıştıracaksın.

Bu hayvanlar soğukkanlı canlılar oldukları için kendileri ısı üretemez dışarıdan ısıya ihtiyaç duyar ve vücut ısılarını o ısıya adapte eder. Isınma harici kabuklarını kuru tutmaları yosun, mantar gibi biolojik oluşumların yaşayacağı ortamı yok eder.

Diğer taraftan yavru kaplumbağaların deri ve kabukları incedir. Bu ısının nüfuzunu daha fazla hissetmelerine neden olur ve su kaybı yaşarlar. Bu güneş çarpması etkisiyle beyin ambolesi geçirip olduğu yerde mayışıp kalmasına neden olur. Eğer uzun süre kalırsa bu ölümle neticelenebilir.

Yetişkinlerde deri ve kabuk kalın olması yanında vücutlarını kullanmayı bilirler. Isıdan bunaldıklarında ya kafayı kabuğa sokar yada yer değiştirirler.

Kuru alan ısısı 32 derece üstüne çıkmayacak biçimde sabit olsun. Hayvanı ikame birşeyi lamba altına koyup cam derece yatır ve yarım saat bekle. 32 olduğu nokta doğru mesafedir.

Hayvan esinti, klima gibi ortamlara maruz kalmamalı pencere açılmamalı.

Vitamin damla var ise sadece bu hafta 2 günde bir damla ver. Sonraki hafta haftada bir.

Hayvanı suya indirmen iyi. Arada su içip kendine gelmeli. Su ısısı kaç derece ? Çok düşükse bu da kuru alanda uzun süre kalmasına nedendir.

Yem olarak ne kullanıyorsun ?

Cem bey size ulaşabileceğim başka bir alan var mı fotoğraf yükleyemiyorum hala hata veriyor, mail adresiniz gibi falan?

Bilgisayadan kısmı üzerinden resmi seçip yükleye bas. Resim ile birlikte linkler çıkacak forum yazan linki seçip buraya yapıştıracaksın. Resim boyutundan kaynaklı ise ilk sayfada yanıp sönen dikleme 3 nokta var ona basıp boyutlarını küçültüp öyle yükle.

Resim yükleme ile ilgili başka sitelerde var.

Geri