Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam yem yemiyor kabuğu yumuşak

yadigar

Yeni Üye
kaplumbağam 15 gün önce bize fanusta 2 tane hediye edildi. internetten araştırdık.akvaryumcudan 60 cm lik bir akvaryum,uv lambası ısıtıcı(28 derece) filtre aldık.kaplumbağanın birisi iyi hemen alıştı ve yem yiyor. diğeri geldiği günden beri yem yemiyordu.kuru alanda kalıyor,uyuyor,kabuğu yumuşamıştı,göz kapağının birisinde beyazlık vardı. arada bir gözünü açıp hareket ediyordu. bir hafta sonunda akvaryumcuya götürdüm. mantar olduğunu söyledi.mantar ilacı verdi, bu ilacı üç günde bir suyun içine damlatın kuru alanı sudan çıkarın,suyun içinde kalsın 10 günde iyileşir dedi. bir hafta daha geçti, kaplumbağa şimdi çok nadir hareket ediyor. sürekli uyuyor, kendini suyun akıntısına bırakıyor ve halen hiç bir şey yemiyor bunun dışında bir farklılığa rastlamadım. kaybetmekten korkuyorum. veterinerde aradım ancak Gaziantep'te su kaplumbağasından anlayanı bulamadım Çocuklarım ben çok üzülüyoruz. internette araştırırken size rastladım yardım ederseniz sevinirim.

Kabuğu yumuşadı ise devit 3 alın eczaneden. Muhtemelen uvb lambanız yok. Gerçi yem yemiyorsa zor olacak. Yeme damlatılıp verilmeli. Ayrıca akvaryumcudan öneri almayın. Doğru kişi veteriner. Burayı arıyarak bir danışın. Ya kendisi yada sizin oralarda tanıdığı biri ile yardımcı olur.
http://petospher.com/

Ayrıca kaplumbağaları ayırın. Göz enfeksiyonuda mevcut bence.

Geçmiş olsun.

Cvp: kaplumbağam yem yemiyor kabuğu yumuşak

Yakından çekilmiş bi fotoğrafını koyarsanız ne olduğunu anlayabilmemiz açısından iyi olur. Mantar bulaşıcı bi hastalık olduğu için ilk yapmanız gereken şey hasta olanı başka bir kaba almalısınız. Mantarların çok fazla alt türü olduğu için hangi tür mantar olduğuda tedavide önemli bi etken.

http://kaplumbagam.blogspot.com/2009/09/kapluslarn-basbelas-mantar-beyaz-leke.html Bu web sayfasında Sera mycopur ilacı ve akvaryum tuzu kullanarak su kaplumbağasında oluşan mantarların nasıl yok edildiği ayrıntılı olarak anlatılmış.

AEK'in verdiği veterinerle bi görüşün,akciğer enfeksiyonuda kapmış olabilir : mailto:/forum/Konu-akciger-enfeksiyonu--8748.html?highlight=akci%C4%9Fer

gözdeki beyazlık mantar olabileceği gibi kurumuş iltihapta olabilir. gözün dışında mı içinde mi, yan kenarın da mı ?

kabuk sertleştirmek için d3 vitamiin al yeme damlat yedirmeye çalış elinde
hastalıklar için forumun bu köşesine bak mailto:/forum/Forum-kaplumbaga-hastaliklari.html

Geri