Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yüksekten düştü

Furk@n

Bronz 5 Üye
Merhaba,sabah kırmızı yanaklı şu kaplumbahamin suyunu degistirirken üstüne kapattığım plastik kaptan kaçarak 70 cm yüksekten düştü ağzında burnunda kanama yok gammarus yem veriyorum onu da yedi ancak iç kanamadan korkuyorum iç kanama varsa nasil anlayabilirim

Suyu henüz yeni değiştirdim soğuk olduğu için mi bilmiyorum dipte duruyor ancak birkaç yemini yememis

Ekli dosyalar

• 16852575835881949707367501384772.jpg
    16852575835881949707367501384772.jpg
    887.1 KB · Görüntüleme: 15
Kaplumbağa küçük 70cm den düşmesi ona zarar vermemiş olabilir.

Dışkısını kontrol edin eğer bordo renk değilse iç kanaması yoktur.

Suyu kesinlikle aynı sıcaklıkta doldurmalısınız. Soğuk su akciğer enfeksiyonu için büyük bir risk taşır.

dipte duruyor ancak birkaç yemini yememis

Korkmuş olabilir. Eğer bu huyu uzun süre devam ederse bildirin.

Taşları ve kabukları çıkartın, bunlar kaplumbağaya ve suya zarar ürünler.

Tabana 0.7mm silis kum almalısınız bu kumu su kaplumbağaları yer ve hazımsızlığını giderir. Tercihen Vitasand marka olabilir.

Hayvan ufak muhtemelen darbeyi absorbe etmiştir ama iki gün gözlemleyin.

Nefes alırken hırıltı geliyor mu bakın. Gece daha iyi duyulur. 2 gün dışkısını kontrol edin. Bordo yada kan kırmızı renk mevcut mu?

Bu iki gün içinde durağanlık kuru alanda yatma süresinde uzama, halsizlik iştah kaybı yoksa hayvan sağlamdır.

Su en az 26 derece olmadan sakın akvaryuma almayın. Hayvan soğuk su şoku yaşamış. Umarım hasta olmaz. Hayvana 1 damla vitamin verin varsa.

Hala soğuksa hayvanı dışarı alıp bir miktar sıcak su koyup suyu karıştırın. Kıvama gelince hayvanı akvaryuma alın.

Geri