Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam?

Kral

Altın 5 Üye
Bn büyük kaplumbağamı küçüğünün ayağını ısırmıştı ve zor bıraktı onun için leğene koymuştum büyüğü bi süredir leğendeydi
şimdi akvaryuma koysam yine bişi yapar mı akıllanmışmıdır acaba lütfen bana fikirlerinizi söyleyiniz!!

pek güvenmeyin derim şahsen.. hem ufağın hem de büyüğün sağlığı açısından iyi bakacak olan birine vermeniz ya da aynı boyda bir kaplumbağa almanız en iyisi olacaktır.. diğeri de leğende bakılmaktan kurtulmuş olur böylece..

çevredeki bakım şartları iyi olan petshoplara sorun derim.. özellikle büyük kaplumbağaları alıyolar çoğunlukla..

gerçekten mi ya bn Gazi Osman Paşa ;(sultan gazi) de oturuyorm ama yok buralarda pet ??

benim de ilk defa kaplumbağam oldu ama sen aynı yerde tutma ben ce

Ya büyüğünün yanına aynı büyüklükte bir eş al küçüğünü ver birine yada tam tersini yap ikisinin bir arada tutman sağlıklı olmaz

genel olarak tek besleseniz daha iyi olmaz mı? hem alanını da sınırlamış olmazsınız kaplumbağanın.. yer kavgalarını ve çiftleşme zamanı gelince yaşayacağınız problemleri de engellemiş olursunuz böylece... su kaplumbağaları arkadaş canlısı değildir. genelde yanına arkadaş alalım diye düşünülür ama gelen yeni kaplumbağa onun içinyuvasını paylaşmak zorunda kaldığı bir yabancıdır sadece.. tabi çok iyi anlaşan kaplumbağalar da var onlar müstesna ;)

Geri