Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbagama eş almayı düşünüyorum ama bazı tereddütlerim var

jadeite

Bordo Bereli
Arkadaslar merhabalar, bugün hastalık konusunda size bisey sormayacagım icin mutluyum kaplumbagam normale döndü :) size baska bir sorum olacak kaplumbagam dişi ve ben ona bir eş almayı düsünüyorum. ancak okudugum bir yazıda yavruyken iyi anlasan erkek ve disi kapluslar büyüdüklerinde dişinin erkegi begenmemesi durumunda erkegin onu hırpalamasıyla bununla beraber dişinin ölümüyle sonuclanabiliyormus acaba erkek yerine bir disi daha alsam iki disi birbiriyle anlasırmi?

Kaplumbağaların cinsiyetleri çok ufakken anlaşılmaz.Bence ikinci bir kaplumbağayı almayın.Kaplumbağalar asosyal hayvanlardır.Tek yaşamalarında hiç bir sorun yok.İlerde anlaşamayıp yer ve yem kavgası yapabililer.Buda istenmeyen sonuçlara yol açabilir.O yüzden bırakın kapluşunuz keyfine baksın :)

haklı olabilirsiniz ama aldıgım yerdeki adam kaplusuma en kısa zamanda eş almam gerektigini ve yalniz kalmasının dogru olmadigini söyledi.

haklı olabilirsiniz ama aldıgım yerdeki adam kaplusuma en kısa zamanda eş almam gerektigini ve yalniz kalmasının dogru olmadigini söyledi. iki disi kaplus birbiriyle iyi anlasırmı bu konuda fikir verirseniz sevinirim.

Cvp: kaplumbagama eş almayı düşünüyorum ama bazı tereddütlerim var

aynı boyutta alın bakım şartları iyi olsun hepsi anlaşırlar ben 5 tane kaplumbağaya bakıyordum hiç kavga etmiyorlardı

İsterseniz tabi ki alabilirsiniz.Ama ileride istenmeyen sorunlarla karşılaşabileceğinizi söylemek istedim.Tabi her kaplumbağa için gerçerli değil.Ben yaşadığım için çok hassasım bu konularda :)

Yalnız kalamazlar gibi bir durum kapluşlar için geçerli değil. Aksine Meriç beyin söylediği gibi büyüdükçe aralarında yer ve yem sıkıntısı olabilir ve o zaman ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Kapluşların cinsiyetleri en erken 1 yaş civarlarında belli olduğu için dişi olup olmayacağı biraz şansınıza kalmış :)

bence almayın.riske girmeye değmez

eğer akvaryumunuz büyükse ikikaplumbağaya rahat rahat yeticek alanınız varsa alın derim ben. emin olun çok daha oyunbaz olmaya başlıyorlar:)

Geri