Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağama yeni sahip arıyorum

tayyar

Bronz 5 Üye
Merhabalar. Pek istemeyerekte olsa kaplumbağamı iyi bakabilecek birine vermek istiyorum. 6 ay önce bozuk para ebatında aldım fakat şimdi yaklaşık 13cm (kabuk boyu).Ayakları ve kafasını çıkarıdğında boyunu tahmin edersiniz. Hızlı büyüdü kerata. Herhangibir hastalık geçirmedi.Belirtisi de yok. Çok hareketli. Yaşam alanındaki değişiklikleri pek kafasına takmıyor.Sürekli sağı solu kurcalıyor.Çevik ve atik :) Kısaca orda olduğunu hissettiriyor size.

Yanında eğer isterseniz 1 adet turtle bank (gerçi üzerine sığdığı söylenemez) 1 adet UVB lamba ( 4 ay önce alındı ) ve 1 adet Filtre ( Atman AT-F101) ücretsiz verebilirim.

Tek şartım iyi bir yerde yaşayacağından emin olmam. Mümkünse yeni yuvasının fotoğraflarını görmek isterim. Eğer ilgilenirseniz bana ulaşın. Fotoğraflarını şuan için ekleyemiyorum. Dediğim gibi iyi bakılacağına inandığım birisi olursa fotoğraflarını gönderebilirim.

NOT: Biraz hızlı büyüdüğü için cinsiyetinden tam emin değilim. Fotoğrafları gönderdiğimde anlarsınız belki.

Cvp: Kaplumbağama yeni sahip arıyorum

inşaallah kendine iyi bir yuva bulur uvb lambanız uzun değil de ampul şeklindeyse satın alabilirim sanalpazar gittigidiyor gibi sitelerde güveli alımsatım yapabiliriz

umarım kısa sürede sahibini bulursunuz :) Bu arada nerede yaşadığınızı söyleseniz daha hızlı bulabilirsiniz :)

Haklısınız. İstanbulda yaşıyorum. İstanbul içi herhangibir yer yere götürebilirim. Kaplumbağayı kötü etkilemeyecek kadar uzak seyahat mesafesindeki illere de götürebilirim. Tek derdim iyi bakılacağını bilmek. Umarım birileri vardır.

Merhaba ;
Benim ismim Deniz;çok uygun bir akvaryumum var tam olarak 120 cm uzunluğunda.Gerekirse fotoğrafını koyabilirim,on iki yıldır kaplumbağa besliyorum ve onlara karşı çok özel bir ilgim var.Eğer sizde uygun görürseniz kaplumbağalarınızın yeni sahibi olabilirim.

uvb lamba hakkında cevabınız nedir

deniz olum saçmalama 3 akvaryum yeterli senin akvaryumuna

@samet52: bir sahip bulabilirsem ve lambayı istemezse seve seve veririm lambayı. ücretsiz olarak. Ancak bulacağım yeni sahip lambayı isterse üzgünüm.

@dexterx13: özel mesajdan size ulaşacağım.gerekli iletişim bilgilerimi yazacağım. 12 yıl yeterli bir referans diye düşünüyorum.

@dexterx13: Nedense özel mesaj gönderemiyorum. Hata veriyor. E-posta bağlantınızdan e-posta gönderdim. Umarım iletişim bilgilerim size ulaşır. Bir aksilik olursa haber verin lütfen.

Mesajınızı aldım bugün içinde arıyacağım.

@dexterx13: sonu 8121 olan numara sizmiydiniz? Eğer öyleyse aradığınızı çok sonra farkettim ve farkettiğimde saat 00:30 du. Rahatsız etmek istemedim. Eğer size aitse ben size ulaşırım.

Not: Sevgili forum yöneticileri kızmaz umarım. Böyle özel şeyleri konu altında yazıyorum ama nedense özel mesaj gönderemiyorum. Hata veriyor sürekli.

tayyar' Alıntı:
@dexterx13: sonu 8121 olan numara sizmiydiniz? Eğer öyleyse aradığınızı çok sonra farkettim ve farkettiğimde saat 00:30 du. Rahatsız etmek istemedim. Eğer size aitse ben size ulaşırım.

Not: Sevgili forum yöneticileri kızmaz umarım. Böyle özel şeyleri konu altında yazıyorum ama nedense özel mesaj gönderemiyorum. Hata veriyor sürekli.

özel mesaj kapalı ondan gönderemiyoruz , uvb lambayı ücretli de alabilirim sizden haberleri bekliyorum yöneticilerden gerekli izin alırsanız belki bu hayırlı işte size öm hakkı verebilirler

@samet52: Eşyalarımı satmaktan hoşlanmam.Nedense garip geliyor bana :) O yüzden eğer dediğim durum olursa hediyem olur size.

ben de aksine alımsatım işindeyim :) teşekkürler sanırım kaplumbağayı sahiplenen uvb yi de alacaktır ama iyi niyetiniz takdir edilmeli

Evet numara benimdi sizin aramanıza gerek yok yarın ben sizi arıyacağım siz yeterki telefonunuzu yanınızda tutun. Uvb lamba konusunda sadece onu alabilirim zaten alacaktım para biriktiriyordum ama siz verirseniz daha iyi olur akvaryumum belli zamanlarda kısmen güneş ışığı alıyor ama yeterli değil diye düşünüyorum.

Turtle bank eğer orta boysa alabilirim hesap numaranızı yollamanız yeterli. Tabi alcak olan arkadaş turtle bankı almayacaksa.

@banyoterligi: turtle bank small. küçük. Kaplumbağamın yeni sahibi onu istemedi. Eğer arzu ederseniz ücret istemiyorum. Dediğim gibi eşya satmaktan hoşlanmam. Hediye edebilirim işinize yararsa.Kargoya verebilirim karşı ödemeli olarak. Bir tek kargo ücreti ödersiniz. Ya da istanbul-ümraniye ye yakınsanız gelip alabilirsiniz.

tayyar' Alıntı:
@banyoterligi: turtle bank small. küçük. Kaplumbağamın yeni sahibi onu istemedi. Eğer arzu ederseniz ücret istemiyorum. Dediğim gibi eşya satmaktan hoşlanmam. Hediye edebilirim işinize yararsa.Kargoya verebilirim karşı ödemeli olarak. Bir tek kargo ücreti ödersiniz. Ya da istanbul-ümraniye ye yakınsanız gelip alabilirsiniz.

küçükse ben de alabilirim aslında benim akvaryumda fazla büyük olmadığı için uygun

yalnız uyar diye tahmin ediyorum fakat kaplumbağamın biri 3 diğeri 5 cm uygunmudur acaba bu turtle bank

merhabalar tayyarı sahiplendirdiniz mi acaba.
Eğer sahibi yoksa ben almak istiyorum. :)

@LethaLImpacT: tayyar artık dexterx13 isimli arkadaşımızda. 2-3 hafta kadar oldu vereli.

tayyar' Alıntı:
@LethaLImpacT: tayyar artık dexterx13 isimli arkadaşımızda. 2-3 hafta kadar oldu vereli.

sanırım turtle bank artık geçerli değil , satmayı düşünüyormusunuz peki ?

Geri