Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamda mantar mı var?

marin1480

Bronz 4 Üye
arkadaşlar fotoğraf burda sizce mantarmı lütfen cevappp:59::ff:
mailto:/348ht2d.jpg
kabuğunun hafif üstünde beyazlık var ama kafasında nokta felan yok:ff:
mailto:/6frx1d.jpg
burdada biraz net yardımmmm:59:

ha bu arada ikisininde kollarında ayaklarında boynunda kalkmış şeffaf deri var :ff::ff::ff:

Cvp: Kaplumbağamda mantar mı var?

Mantar değil. Büyümeye başlamış ve kabuk değiştiriyo o yüzden böyle görünmesi normal.

Kaplumbağalar büyürken deri değiştirir. Gördüğünüz deri parçaları normal. Bir uyarı kesinlikle kendilerinin düşmesi beklenmeli.

Kabuk değişiminden sonra eski plakaları duruyor. Alttan gelen plakalar tabiki daha canlı renkte. Birazda sudaki kireç bu şekilde gözükmesine sebep olabilir.

Bunlar dışında farklı bir şey göremedim.

Cvp: mantarmı??? yardımmm

Farkettiysen kabuğun tüm dış kenarları simetrik olarak beyazlaşmış Bu kabuk değişiminin ve büyümenin en önemli göstergesidir. Mantarlar bu şekilde oluşamaz sadece kabuğun belli noktalarında düzensiz olarak çıkarlar

Bana da farklı gözükmedi açıkçası.

Bu arada site kurallarını yeni okudum yardım vs konu başlığına yazılamazmiş özür dilerim...

Geri