Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamda pembeleşme

lebisusnac

Gümüş 1 Üye
Kaplumbağamda üst ve alt kabukta çok yüksek derecede pembeleşme var ama ne yan yüzüyor ne de yem yememezlik yapıyor hiç bi sorunumuz yok aynı konular daha önce açıldı diye açmayacaktım ama benmkinde pembeleşme dısında hiç bişey yok farklı olduğunu düşünerek yazmak istedim .

Cvp: Kaplumbağımda pembeleşme

Büyüme döneminde olan kaplumbağalarda da bu tarz bir belirtinin ortaya çıktığını duymuştum.

Evet başka hastalık belirtisi yoksa büyümeyle alakalıdır ama üst kabuğunun pembeleştiğini ben de duymamıştım. Fotoğraf ekleyebilir misiniz?

Büyüme dönemi derken yakında altıyaşına basıcak ama sayılırmı ki .

Şu anda hayır ama denerim

üst kabuk pembeleşmesini bende hiç duymadım.diğer belirtiler yok diyorsanız eğer büyük bir ihtimalle büyüdüğüne işarettir.resim mutlaka bekliyoruz..

Fotoğraf makinam bozuk olduğu için simdilik atamıyorum . Ama yinede bir veterinere götüreyim değil mi?.

Hımm 6 yaşına basacak maşallah :) O zaman başka birşey belki kabukla ilgili bir durum olabilir fotoğraf görebilirsek daha iyi olurdu aslında.
Kesinlikle imkanınız varsa bir veterinere danışın.

(:) Elimden gelmiyor maalesef

6 sene çok çabuk geçti yaa :D

Cvp: Kaplumbağamda pembeleşme

Üst kabukta pembeleşme biraz garip umarım kötü bir şey yoktur.

Cvp: Kaplumbağamda pembeleşme

Umarım veterinere göstermeyi düşünüyorum

Geri