Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamı 1 haftalığına birine emanet ettim

anonim09

Bronz 5 Üye
Ben yazlıktaydım. Kaplumbağamı da götürdüm. Ancak geçen hafta cuma günü eve döndüm ve kaplumbağamı kuzenime emanet ettim. İlk başta yarın gelcektik geri ama işim çıktı perşembe akşam gelcez. Kuzenime sabah akşam iki yem vermesini söyledim. Veriyormuş. Ama eminim Leo çok korkuyordur. Onun için endişeleniyorum. Zaten kbuğundaki beyazlıklar da arttı. Devit damla aldım dün, oraya gidince vericem. Ama yazlıkta çok mutluydu. Öğlenleri güneş karaya çarpıyordu orda güneşleniyordu. Kuzenime bırakmakla hata mı ettim acaba?

Hayvan tanımadığı biri yaklaştığında tedirgin olabilir. Ama iş yem olunca kim yem verirse versin ona yaklaşır o açıdan sorun yok. Kendi sahibini unutması ise ortalama 40 gün sürüyor. Belki daha kısa da olabilir. Ben 40 gün sonra gittiğimde hepsi yabancılamıştı. Sıfırdan başladık. 2 hafta içinde eski düzene döndük.

Güneşe tutma işinde özellikle öğle saati maruz kalması ölüm riski taşır. Yazın 11:00-16:00 arası güneşe çıkarmıyoruz. Sağlıklı olan sabit ısı veren ısıtma lambasıdır.

Deniz kenarı sular yoğun kireçlidir. Onun için ya arıtma su yada içme suyu ile harmanlanmış şebeke suyu kullanmak gerekir. Aksi halde kabuk kireç bağlıyor.

Geri