Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamı diyer kaplubağam ısırdı yanağını parcaladı yardım :(:'(

c33nk

Yeni Üye
arkadaslarr kaplumbağalarıma 6 gün yem vermememiştim tatil için gitmiştim geldiğimde bir kutu yemii döktüm ve o kargaşada birbirlerini ısırdılar bitanesinin yanağı parcalandı yardım edin cok feci kanıyo:'(
lütfennn yardım edin elliyemiorm bile sudan cıkarınca doknduğumda kafasını içeriii sokuyooo :'(

6 günde yem vermemek insafsızlık olmuş :S veterinere götür acil bence

Kardeş o durumda acil veterinere götür başka çaren yok...

6 gün çok uzun bir süre en azından sebze atabilirdiniz. Bol akvaryum bitkisi kıvırcık marul gibi şeyler. Veterinerden başka çareniz yok hemde acil olarak.

Hemen kuru alana alın.Suda kanama durmaz... Ayrıca ağrı kesici falan verilmesi lazım.Veterinere gitmediği her saniye işkece çekiyor yavrucak..Ayrıca suyunuda değiştirin eminim parazit, miktop, mantar herşey vardır içinde...

arkadaslar veterinere götürdüm acık deildi kendi haline bıraktım ve yarası garip bi sekilde bembeyaz oldu kanamasıda durdu ve kabuk tuttu hep tasın üzerinde duruo arkadasım boynundan iğne yaptı suan yüzüoda yem yemekde güclük cekio azını tam acamıo yarısı yok cünki durumu iyi korktuğum kadar kötü bişey deilmiş ve bu arada hepsinee mantar bılastı ya kabuklarının heryerinde beyz lekeler var :S ve bu 3 gün içerisinde oldu kanı suya karısınca:s

of of cidden mantarda kötü olmuş x/ buarada 6 gün yem vermemek x/ benim içim acır uyuyamam x/ tatil iki günlük bile olsa bence yanına al bundan sonra canım.mantar tedavisi sitede yazıyo çok net bi şekilde ordan tedavi edebilirsin.benimkilerde birbirini çok acıkınca ısırmaya başlıyo ben çok aç bırakmamaya çalışıyorum

3 tanesi öldü ya diyer 7 taneside cürüyo sularına damla damlattık veterinere götürdük bünyeleri cok zayıf benim ilaclarım fayda etmez zamana bırak dedi :(

Geri