Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamı Kaybettim (inşallah ölmemiştir)

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Bu Sabah kaplumbağamı güneşlendirmek icin balkona cıkardım.Odamdan balkona gelene kadar en fazla 15sn geçmiştir.Kücük kaplumbağamı bulamadım.Balkonda su gideririni oralarda geziodu ama su gideri terlikle kapattmıstım.Ve Geldiğimdede Terlik yerinden oynamamıstı.Her tarafa bakıyorum ama yok Kaplumbağamı nasıl arayabilirim.?Kuslar yaptı desem sesini duyardım :S

çok üzüldüm:( daha çok eşyaların arasına giriyorlar. belki akvaryumunu özlemiştir:) akvaryumunun çevresine iyice baktın mı? veya balkonun demirliğinden düşmüşte olabilir:(:( en kötü ihtimalle:(

Pek çok ihtimal söz konusu, umarım bulabilirsiniz sağlıklı bir şekilde onu.

Nazar mı değdi noldu ya. yemin ederim dün aklıma gelmişti.Yani benimki balkonda su gideri borusuna düşerse naparım acaba diye düşündüm. Minicik tırnaklarıyla borunun içinde tutunup kalabilir. Eğer yüksek değilse kat bi boruları ayır içlerine bak.

Balkonun demirlerine düsemez.Hem küvük hemde Balkon demirleri arasında basamak var cıkması imkansız.Baktım ama yok akvaryumun cevresinde

Su giderine düsmesi bence olmicak bişey hem cok kücük hemde o girmeye calısırken ben görürdüm.Odayada kameramı almaya gitmistim diqer kaplumbağamı cekerken videoya ya diğerine bakmaya gittim yoktu.Kapattım videoyu arıorum ama halen yok :S

birşeylerin altına girmeyi veya kenar köşe kısımları gölge kısımlardan hoşlandıgı için o şekilde olan kısımlara bakınız.
Hemen birşey olmaz.

bende birgün kuşumu kaybetmiştim böyle :) televizyon izlerken kucağımdaydı ve su almaya gittim onuda yerde bıraktım sonra geldim bıraktığım yerde yok.. 1.5-2 saatlik aramadan sonra vazonun arkasında buldum :) buda bize hayvanllarımızı açık bir yerde tek başına bırakmamaız anlamına gelir umarım kabluşunu en kısa sürede bulursun.. :(

Bilmiyorum Ama daha bulamadım Gece 1.30 oldu halen yok bidaha bakıcam simdi :S

Kaplumbağam Malesef yok.Suan Bulsam bile artık ölmüştür.Ben anlamıyorum.Bir odadan balkona cıkarken kaplumbağa nasıl kaybolur.

Kaybolduktan 2 hafta sonra bulunan ve yaşayan kaplumbağa bile var inan buna. Ne kadar olmuştu kaybedeli inş bulursun bekle bakalım..

Geri