Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamı nasıl götürmeliyim?

crescent.sword

Yeni Üye
merhaba.otobüsle 12 saatlik bir yolculuğa çıkacağım.fakat kaplumbağamı nasıl götüreceğimi bilmiyorum.bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Cvp: kaplumbağamı nasıl götürmeliyim?

Sarsıntıyı önlemesi için bir taşıma kabına havlu serin ve kapluşu onun içine koyun. Aslında ben 4 saatlik yolculuk yapmıştım ama 12 saat sorun olur mu bilmiyorum. Gideceğiniz yerde kapluşu nereye koyacaksınız?

akvaryuma koyacağım gidince.götürmek zorundayım ama korkuyorum bir sorun olur mu diye.

Yolculuktan yorgun düşebilir. Onun dışında sorun olacağını sanmıyorum. Bir de otobüste klima olabilir, hava akımında kalmasın dikkat edin.

peki çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için :)

Bir ayakkabı kutusunun altına peçete serip kuru olarak götürebilirsiniz mola verdiğinizde kabuğunu pamukla ıslatırsınız birazda kafasını :) birşey olmaz ben 20 saatlik yolda arabayla götürmüştüm arada yem yedirmeye çalıştım aç kalmasın diye

mailto:/forum/Konu-yolculuga-cikarken.html&highlight=yolculu%C4%9Fa bu konuya benzer bi konu bende açmıştım

Birde yola çıkmadan 6 - 8 saat önceden yem vermeyi kesin. Yolda da yem yedirmeye çalışmayın, zaten su içinde götürmeyeceksiniz, kuru ortamda yem yiyemezler.

Cvp: Cvp: kaplumbağamı nasıl götürmeliyim?

_Emre___' Alıntı:
Bir ayakkabı kutusunun altına peçete serip kuru olarak götürebilirsiniz mola verdiğinizde kabuğunu pamukla ıslatırsınız birazda kafasını :) birşey olmaz ben 20 saatlik yolda arabayla götürmüştüm arada yem yedirmeye çalıştım aç kalmasın diye

kaplumbağaların tükürük salgıları yoktur emre. oyüzden suda yumuşatarak yerler yemeğini :)

Biliyorum :) bende ara verdiğimizde sulu kaba alıp yediriyordum zaten.

crescent.sword' Alıntı:
merhaba.otobüsle 12 saatlik bir yolculuğa çıkacağım.fakat kaplumbağamı nasıl götüreceğimi bilmiyorum.bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

arabayla gidiceksen emniyet kemerini tak,otobüsle gidiyosanda cam kenarından bi bilet al,dışarıyı seyrede seyrede gider yavrucak :D

Şaka bi yana,emreninde dediği gibi bir kutuya yumuşak bişey koy onuda ustune koy birazda yem tamamdır,arada bi ıslak mendılle sıl tamamdır,kum koyabilirsin mesela.

Geri