Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın ağzını açması ne anlama geliyor

yarcan

Yeni Üye
ben yeni katıldım bu forumu oluşturanlara tşk ediyorum.öncelikle ben 2 ay önce erkek kaplumbağa almıştım 1 hafta öncede birtane dişi aldım.çok çabuk uyum sağladılar.dişiyi aldıktan sonra benim yarcan sık sık kayaya çıkıp ağzını açıp açıp kapatıyor.bizde kıskanma olarak görüyoruz ama dişi gelmeden öyle birşey yapmıyordu ve dişide sürekli kayanın altına gizleniyor korkmuyor ama onu biliyorum.yan yana çok duruyolar.ağzını açmasının sebebi ne olabilir?
teşekkürler...

Ekli dosyalar

• P1000031.JPG
    P1000031.JPG
    87.7 KB · Görüntüleme: 424
Benimki de tek başına olmasına rağmen kaya çıkınca ara sıra ağzını açıyor..Suyu soğuk da değil 28 derece ama :S

Belirtileri Nelerdir?
-Eğri eğri yüzmek.
-Alt kabukta pembeleşmek.
-Suya koyulduğunda dibe çökmesi ve suyun dibinde hiç hareket etmemesi.
-Burundan veya da ağızdan salya gelmesi.
-Çift gözün kapanması.
-Nefes alırken hırıltılı sesler çıkarmak.
-İştahsızlık.
-Gözlerde çapak veya da şişme.
-Zor nefes almak.
-Hapşırmak.
-Kuru alanda normalden çok daha fazla vakit geçirmek.

bu belirtilerin hiçbiri yok ama. benimki sadece akvaryumla ilgilendiğinde kafasını sonuna kadar çıkartıp bize doğru ağzını açıp kapıyor

Kaplumbağalara özel bir davranış bence.Çünkü benimki de kuru alanda ağzını sonuna kadar açıp kapatıyor.Herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum

Geri