Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın ayağı yanık çok fena derisi kalktı

_Emre___

Bordo Bereli
:59::59::59:
Dün demiştim kuzenım kaplumbagamın ayağını soft ampule tutmuş ve 1 dakikadan çok bekletmiş canı yansın diye :59: şimdi kaplumbağamı elime aldığımda incelemek için oranın çok fena biçimde yandığını ve derisinin kalktığını gördüm napabilirim resim çektim bakın çok fena oldu :59::59::59::59:

580551_413728018657227_100000600979024_1464358_933807008_n.jpg

522825_413728051990557_100000600979024_1464359_1474071324_n.jpg

580147_413728075323888_100000600979024_1464360_1549911704_n.jpg

523281_413728115323884_559289529_n.jpg

:59::59:
579207_413728151990547_100000600979024_1464362_654088933_n.jpg

Cvp: Kaplıumbağamın ayağı yanık çok fena derisi kalktı

ah bu kuzenin varya :mad:@@

baticonla pansıman yap ve suyunu temiz tutmaya çalış koldaki bacaktaki yaralar zamanla iyileşir ancak uzun sürer çünkü zmanlarının çoğunu suda geçiriyorlar benim köfteninde kolunda kocmsn bir yara var nasıl oldu bilmiyorum ya kendi ısırdı ya da pıtır hafta oldu geçmedi suda oldukları için hemen iyileşmiyor

Pansuman sürdüm üstünede ısı lambası tuttum nekadar süre kalsın ?

çokta susuz bırakma zamanla geçer sen elinden geleni yapmışsın yaralar geçer asıl önemli olan zehirden etkilenmemesi sağlığı nasıl keyfi neşesi yerinde mi

Evet neşesi yerinde yemeğini yiyior o deri koptu kendi kendine yarası açık şimdi pansuman yaptım gene akvaryumu mavi damlayla dezenfekte ettim nolur nolmaz diye dış filtremi kapattım 1 saat sonra açıcam tekrar.

Bu olayların ilk olduğu başlığa akvaryumla ilgili yapılması gerekeni yazdım. Onlara ufak bir yer yapıp akvaryumu hemen halletmek gerekiyor.

Bu konu içinde acil olarak belirtilen önlemler haricinde yaralı olanların hemen veterinere götürülmesi gerekiyor. Deneme yanılmayla olacak iş değil. Ciddi sorun var gibi :(

Emre geçmiş olsun.Benim kuzenlerde seninki kadar beter fakat benim bütün dostlarım odamda olduğu için odama da sokmuyorum bir şey yapamıyorlar [/align] yaramazlar...

Emre yaralı yerlerine pomad sür. 15-30 dk susuz ortamda beklet.

Cvp: Cvp: Kaplıumbağamın ayağı yanık çok fena derisi kalktı

AEK' Alıntı:
Bu olayların ilk olduğu başlığa akvaryumla ilgili yapılması gerekeni yazdım. Onlara ufak bir yer yapıp akvaryumu hemen halletmek gerekiyor.

Bu konu içinde acil olarak belirtilen önlemler haricinde yaralı olanların hemen veterinere götürülmesi gerekiyor. Deneme yanılmayla olacak iş değil. Ciddi sorun var gibi :(

Elimde hiç boş akvaryum yok ki olsa hemen alırım :( veterinere götürürüm fakat sürüngenlerden anlayan veteriner yok tanımıyorum :(

Yeşim abla pomad derken anlamadım ?

Eczaneden satın alabilirsin. Yanık kısma sürebilirsin. Pomad merhem türü bir ilaç. Yaralı bölgede epitel tabakasının yeniden oluşmasını sağlar. Yani yaranın çabuk kapanmasına yardımcı olur.

Anladım babama soriyim belki ecza dolabında vardır.

Cvp: Cvp: Cvp: Kaplıumbağamın ayağı yanık çok fena derisi kalktı

_Emre___' Alıntı:
AEK' Alıntı:

Elimde hiç boş akvaryum yok ki olsa hemen alırım :( veterinere götürürüm fakat sürüngenlerden anlayan veteriner yok tanımıyorum :(

Sürüngenden anlayan vereriner yok mu? Burada dahi veteriner iletişimleri verilmişti. Kızıltoprakta Vildan hanım var. Hatta modadaki bir klinik sayfasında ayrıca bu hayvanlara bakıldığını belirtmiş. İstanbul da bulamamak gibi bir durum olamaz. Diğer arkadaşlar şehir bile değiştiriyor operasyon için. Ben gerekli özenin bu konuda gösterilmediğini düşünüyorum. O akvaryum bir akşamda temizlenemez. Diğer konuyada yazmıştım. Şu an açık yara almış bir canlı içine kimyasal atılmış ve tam temizlik yapılmamış bir ortamda tutuluyor. Bence saklama kabı vs bile şu an daha iyi.

Cvp: Cvp: Cvp: Cvp: Kaplıumbağamın ayağı yanık çok fena derisi kalktı

AEK' Alıntı:
_Emre___' Alıntı:
AEK' Alıntı:

Sürüngenden anlayan vereriner yok mu? Burada dahi veteriner iletişimleri verilmişti. Kızıltoprakta Vildan hanım var. Hatta modadaki bir klinik sayfasında ayrıca bu hayvanlara bakıldığını belirtmiş. İstanbul da bulamamak gibi bir durum olamaz. Diğer arkadaşlar şehir bile değiştiriyor operasyon için. Ben gerekli özenin bu konuda gösterilmediğini düşünüyorum. O akvaryum bir akşamda temizlenemez. Diğer konuyada yazmıştım. Şu an açık yara almış bir canlı içine kimyasal atılmış ve tam temizlik yapılmamış bir ortamda tutuluyor. Bence saklama kabı vs bile şu an daha iyi.

Evet haklısın kaplumbağalarımı 60 litrelik bir saklama kabına koydum içine full hazır su kullandım akvaryumun suyunun tam olarak oturmasını kimyasalların ölmesini bekleyeceğim 1 gün boyunca bu sırada su filtrelenecek birde bu gün yeni bir dış filtre alıyorum hangi marka önerirsiniz ?

RE: Kaplıumbağamın ayağı yanık çok fena derisi kalktı

Biraz çaba gerektiren bir durum. İmkan varsa iki gun dediğim koşullarda dezenfekte edilmeli. Diğer işlemler dahil. Filtre ben tetratec kullanıyorum. Bunun dışında tabiki eheim. Anca şu veteriner olayı atlanmamalı. Vildan hanım 20:30 a kadar ofiste. Kendisinin 4 kaplumbağası var.

Vildan Uncu Hanımdan bahsediyorsunuz sanırım. Onun sayesinde miniğim iyileşmişti. Çok bilgili ve iyi bir veteriner.

Kıyamam ben ona :( suyunu hep ama hep temiz tutmaya çalış mikrop kapmasın diye,çok ellememeye çalış,bol bol vitamin dök,mavi damladan dök zamanla iyileşir.Yazık ya kuzenlerinde yaramazmış :D kapluşu ne hale getirdiler.

Cvp: Cvp: Kaplıumbağamın ayağı yanık çok fena derisi kalktı

AlperDeniz' Alıntı:
Vildan Uncu Hanımdan bahsediyorsunuz sanırım. Onun sayesinde miniğim iyileşmişti. Çok bilgili ve iyi bir veteriner.

Evet Vildan Uncu hanım. Bu Akşam uğradım. Sahiplendiğim çizgilinin durumunu konuştuk. Ben bilgili ve alakalı olduğuna inanıyorum. Benim hasta olan kaplumbağamıda iyileştirdi. Parazit tedavilerini de yaptik.

Vildan hanımın telefon numarası varmı veteriner kliniğinin acaba ? arayıp sorayim yarın napmam gerektiğini

RE: Kaplıumbağamın ayağı yanık çok fena derisi kalktı

Firmasının telefonunu vermemde sakınca olmaz sanırım : 0216-7002126
Ancak telefonda bilgi yerine görmek isteyebilir.

Geri