Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın ayağı yanık çok fena derisi kalktı

Cvp: Kaplıumbağamın ayağı yanık çok fena derisi kalktı

Vildan Hanıma götür Emre. Gerçekten çok çok bilgili. Ben İzmirli olmama rağmen tanıyorum :)
Benim ölen minikimi o iyileştirmişti. :'(

Götüremem arkadaşlar bunun sebebini bilen var orda birisiyle karşılaşmak istemiyorum vildan hanımı tanıyan birisi daha var ama arayıp bilgi edinmek isterim mutlaka teşekkürler telefon numarası için

Geçmiş olsun Emre, bu konuda da bilgili hekimlerin adresleri var. Numaraları bulabilirsen işine yarayabilir. mailto:/forum/Konu-orta-kulak-iltihabi-tecrubelerim.html

Birde bepanten sürebilirsin yara olan yere ve günde 3 defa 2' şer saat o kaplumbağanı kuru alanda beklet. Ne kadar kuru kalırsa o kadar iyi. Üstüne ampül tut ama normale göre 3 - 4 cm daha geride olsun. Fazla sıcaklık yarayı açıtabilir.

Cvp: Cvp: Kaplıumbağamın ayağı yanık çok fena derisi kalktı

kerberos' Alıntı:
Geçmiş olsun Emre, bu konuda da bilgili hekimlerin adresleri var. Numaraları bulabilirsen işine yarayabilir. mailto:/forum/Konu-orta-kulak-iltihabi-tecrubelerim.html

Birde bepanten sürebilirsin yara olan yere ve günde 3 defa 2' şer saat o kaplumbağanı kuru alanda beklet. Ne kadar kuru kalırsa o kadar iyi. Üstüne ampül tut ama normale göre 3 - 4 cm daha geride olsun. Fazla sıcaklık yarayı açıtabilir.

Teşekkürler evde malesef yok pazartesi günü eczaneden alırım büyük ihtimal pazartesiye kadar ayağına pansuman yaparım.

Cumartesi eczaneler açık Emre.

Peki yarın alırım o halde not aldım bir yere fiyatı nekadardır ? reçetesiz alabilirim değil mi

Yanlız benim babam doktor ona sordum bepanten deriyi soyuyormuş kötü gelebilir dedi anlamadım tam açıklama yaparmısın acaba

Pahalı bir şey değil, en fazla 10 lira filandır. Valla Emre bepantenin hasarlı dokuyu onarma etkisi var. Yazları özellikle güneş yanıklarında çoğu kişi kullanıyor. Kışın benim dudaklarım çok çatlar, bepanten kullanınca çok iyi geliyor. Ama babanda doktor söylediğini dikkate almak lazım.

Evde başka bir etkili krem varmış adını unuttum onuda kullanabilirim ama en sağlıklısı veterineri aramak yada gitmek gibi geliyor :(

Bence de en iyisini yaparsın.

Emre o karşılaşacağın biriyle karşılaşmazsın emin ol :) Vildan Hanıma git bugün zaman kaybetme.

Arıyorum vildan uncuyu şimdi.

Vildan Hanım ne dedi Emre?

Yarın vildan uncuya gidiyoruz babamla kaplumbağamı muayeneye bakalım neler olacak umarım ayağı iyileşir :(

Geri