Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın boynundaki pembemsi yara

Niloley

Yeni Üye
oXMZJQ.jpg
Dün kaplumbağamın boynunda yaraya benzeyen bir şey fark ettim. Leke gibi duruyor. Sol ön ayağının içinde de beyaz bir leke var. Hastalık belirtisi olabilir mi?
Kabuk boyu 4,5 - 5 cm
Günde iki defa besliyorum. Bir gün Rotifish marka stick yem bir gün de gammarus veriyorum. (Stick yemim bitmek üzere Sera raffy p alacağım.)

Siyah leke doğum lekesidir. Bazı hayvanların muhtelif yerinde bulunur.

Ayağındakini elini sürtüp çıkarmaya çalış, çıkmıyorsa zorlama. Bir yere sürttü ise deri kalkmış olabilir. Eğer ısıtıcı veya ısıtma lambasına değmiş ise yanmış olabilir. O vakit derideki lezyon beyaz hal alır. Zamanla iyileşir.

Su ısıtma ile kuru alan ve ısıtma lambası var mı? Bunlarda önemli.

Bunu hemen tedarik et lamba elzem malzemedir. Hayvan sudan çıktığında üşür. Su 28; kuru alan 32 derece olacak. 7-8 cm kabuk boyuna kadar titiz bakmalısın. Bu dönem itibariyle yağ bağlamaya başlarlar. Evveli aşırı enerji harcaması ve büyümeye ayrılan enerji hayvanın bünyesini yıpratır ve akciğer enfeksiyonuna yakalanmasını kolaylaştırır. Bu potadaki hayvanlar için akciğer enfeksiyonu öldürücüdür.

Haricen kabuk ve derisini kurutması, mantar ve yosun gibi biolojik oluşumların önüne geçerken, büyürken eski plaka ve derilerini atmasını kolaylaştırır.

Anasayfa>aydınlatma>öne çıkan konuları incelemen iyi olur. Şu aşamada uv ampule gerek yok.

Geri