Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamin cinsiyeti nedir ?

Alper_

Gümüş 4 Üye
Kaplumbağamın adı Murtaza, ama cinsiyetinden tam emin değilim. Yardımcı olur musunuz ?

Ekli dosyalar

• IMG_5672.JPG
    IMG_5672.JPG
    237.8 KB · Görüntüleme: 37
Cvp: Kaplumbağamin cinsiyeti nedir ?

murtazanın alt kabuk kuyruk kısmı iç bükeyse erkek. tam seçemedim koyuluktan

bir foto daha yukluyorum, belki daha iyi anlayabilirsiniz. kabuk boyu 6.5 cm.

Ekli dosyalar

• IMG_5665.JPG
    IMG_5665.JPG
    191.6 KB · Görüntüleme: 27

Kaplumbaganiz cinsiyet tahmini yapilamayacak kadar kucuk. Boyutlari 12-13 cm'e ulasmadan yapilan tahminlerndogru degildir.

şu haliyle erkek gözüküyor. ecemin dediği gibi biraz daha büyümesini bekleyin kabuk bu şekilde içe dönük devam ederse ve kuyruk büyüyüp kalınlaşırsa erkek olduğu kesinleşir. siz murtaza ismine devam edin şimdilik. kaplumbağa alınmaz.:smile:

cem' Alıntı:
şu haliyle erkek gözüküyor. ecemin dediği gibi biraz daha büyümesini bekleyin kabuk bu şekilde içe dönük devam ederse ve kuyruk büyüyüp kalınlaşırsa erkek olduğu kesinleşir. siz murtaza ismine devam edin şimdilik. kaplumbağa alınmaz.:smile:

Banada daha çok erkeğe yakın gözüktü :) Fakat güvenmemek gerek :D Küçükken dişi dişi diye geçindiğim kaplumbağam erkek çıktıda o sebeple 10 cm'den önceki tahminler doğru çıkmıyor :D

Ecem haklı. 10 cm olmadan genelde şans oluyor. Benim 9 cm olan kaplumbağanın 1-2 ayda tırnakları uzadı, kuyruğu kalınlaştı.

acaba bunlarda da black fury denilen balık gibi aynı cinsiyetten iki balık varsa birisi ya erkek yada dişiye dönüşüyormuş. ne gülerim ama.:D bıyıkları burup tesbih çekerken oluyor yarmagül abla.:haha:

Geri