Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın Kabuğu Kalktı :S

Arda

Bronz 5 Üye
Kaplumbağamı İncelerken Fark Ettim Yaklaşık 8 Aydır Bende Kaplumbağam Tahmini 12 Aylık Cam Akvaryumda Isıtıcısı Mevcut Ve Düzenli Olarak Haftada Bir Bakteri Önleyici Jel Sürerim
mailto:/71mo93.jpg

mailto:/357lgsj.jpg

Jel mi? Kabuguna suruyorsaniz ve bu kabuk sertlestirici ise bundan dolayi olabilir.

Bu arada rsimler kilitli ben goremiyorum.

Kabuğa jel sürmeyin. Uygun sistem ve beslenme ile kabuk sağlıklı gelişir. Ben resimlerde kabukta anormal bir durum görmedim. Ancak atamadığı için kenardaki eski kabuk plakaları biraz ayrılmış. Buda normal. Akvaryumda kaşınacağı ufak bir mango kökü ona yardımcı olabilir. Kesinlikle müdahale edilmemeli.

Plakalar arasındaki ayrılma büyümeden dolayı. Alttan daha büyük yeni plakalar gelirken üstteki eskiler ayrılmaya başlar. Hatta zamanla düşerler.

Cvp: Kaplumbağamın Kabuğu Kalktı :S

arda üst kabuktaki o çıkıntılı şekil zamanla yukarı doğru kalkar. yalnız seninkinde fazla bir aralık var. ben bunu jele bağlıyorum. onu kullanma, çöpe at. hatta dikkatli bakınca dış bükeylikte boyuna göre biraz fazla gibi. jbl agil (kemik gelişimi için); jbl calcil (kabuk yumuşamasını önleyici) yemlerden al. calcil haftada bir, agil iki günde bir verilir. ama şu durumda agil öncelikli alınması gereken yem. ve emrenin dediği gibi mango kökü.

Cvp: Kaplumbağamın Kabuğu Kalktı :S

Teşekkür Ederim Bilgi İçin Dediklerinizi Harfi Harfine Uygulucam

Bana Kabuk Değişimi Gibi Geldi

Geri