Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın kabuğu karardı

baggio

Yeni Üye
Kaplumbağamın kabuğu kararmaya başladı sürekli takip ediyorum bazıları komple siyah olabiliyor diye okumuştum acaba bir sorun mu var yardimci olur musunuz 50cm derinlikte bir akvaryum kullaniyorum kuru alan uvb vb mevcut

Ekli dosyalar

• IMG_3446.jpeg
    IMG_3446.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG_3447.jpeg
    IMG_3447.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 16
Foruma hoşgeldiniz.

Uvb ampulün acelesi yok. Ama ısıtma lambası olmalı. Isıtma lambası var mı? Bu hayvanı ısıtma yanında kabuğu kurutup biolojik oluşumların üremesini önler. Plakaların gerilip atılmasını sağlar. Üst plakalar atıldığında o beyazlıkta gider.

Islak diş fırçasına sofra tuzu döküp yavaşça fırçalayıp akvaryum suyu yada emsal sıcaklıkta su ile durulayın.

Çok zorlamadan tırnağınızla plakaları yoklayın.

Akvaryuma iyi sterilize edilmemiş bir ürün koydunuz mu? Mantara da benziyor. Kum kök gibi.

Son düzenleme:
Foruma hoşgeldiniz.

Uvb ampulün acelesi yok. Ama ısıtma lambası olmalı. Isıtma lambası var mı? Bu hayvanı ısıtma yanında kabuğu kurutup biolojik oluşumların üremesini önler. Plakaların gerilip atılmasını sağlar. Üst plakalar atıldığında o beyazlıkta gider.

Islak diş fırçasına sofra tuzu döküp yavaşça fırçalayıp akvaryum suyu yada emsal sıcaklıkta su ile durulayın.

Çok zorlamadan tırnağınızla plakaları yoklayın.

Akvaryuma iyi sterilize edilmemiş bir ürün koydunuz mu? Mantara da benziyor. Kum kök gibi.
Biraz yokladım ama sadece beyaz kisimda hafif soyulmalar cikti onun haricinde kum kök vs yok akvaryumda mantar oldugunu nasil anlayabiliriz

Su içinde beyazlık olduğu gibi kalır. Yalnız plaka altına su işlemezse beyazlık olduğu gibi kalabilir yada hafif renk azalır. Tam gitmez.

Su içinde beyazlık olduğu gibi kalır. Yalnız plaka altına su işlemezse beyazlık olduğu gibi kalabilir yada hafif renk azalır. Tam gitmez.
Hocam beyazlık neredeyse gitti sayılır ufak nokta kadar görünmeyecek kadar var.Peki bu kabuk kararmasını giderebilir miyiz.Birde akvaryuma ürün koyarken nasıl daha iyi sterilize edebilirim yardımınız için teşekkür ederi.

Gittiyse kireçtir.

Plakalar atıldığında pigmentli yüzey ortaya çıkar.

Hayvan büyüdükçe renkte değişim olur. Bu normal. Ayrıca hayvan yaşına göre ufak kalmış. Büyüme potasına girince uzamaya başlar.

Bu türde komple siyah olmaz. Ana renk haki devam edebilir, kahverengiye, griye maviye çalan griye dönebilir. Bazı hayvanlarda sarı çizgiler genişler bazılarında siyah renk.

Geri