Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın kabuğunda beyaz lekeler var !

Ozlemmmerdal

Yeni Üye
Merhaba su kaplumbağamın kabuğunda böyle beyazlıklar çıktı int baktığımda mantar enfeksiyonu yazıyor ne gibi ilaçlar kullanabilirim birde tuz banyosu da yazıyordu zararı varmıdır yapmalımıyım ? Yardımcı olur musunuz lütfen 🙏🏼

Ekli dosyalar

• IMG_6531.jpeg
    IMG_6531.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 19
Kabuk plaka yenilenmesi var doğal bir olay ısıtma lambası var mı? Varsa acilen almalısınız hayvan güneşlenir ve eski plakalarını kurutup atar

Kabuk plaka yenilenmesi var doğal bir olay ısıtma lambası var mı? Varsa acilen almalısınız hayvan güneşlenir ve eski plakalarını kurutup atar
Mantar değil yani öyle mi ? ısıtma lambası yok fakat her gün düzenli güneşe çıkartıyordum işe yaramıyor sanırım, en yakın zamanda da ısıtma lambası alıcam teşekkür ediyorum

Kaplumbağanız çok küçük güneş güzünü rahatsız edebilir bende eskiden sizin gibi düşnüyordum zaten, sizi anlıyorum güneş ısıtma lambası görevi görmez. Lambayı alın, kuru alana yansıtın ve kaplumbağanozın karaya çıkma süresindeki değişimi göreceksiniz zaten

Kireç bağlamış. Kuru alanı, su ısıtıcı, ısıtma lambası ve filtre olacak şekilde bir sistemde bakarız.

Lamba konusunda burada bilgi verdim. Kabuğunu kurutup ısıtacak.

Geri