Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Derideki noktacıklar nedir

Yasemin_Karakuş

Bronz 5 Üye
Merhabalar önceden bu noktacıkların ben olarak düşünmüştük fakat bugün beyaza dönüştükleri dikkatimi çekti çok fazla derisi soyuluyor bu aralar sebebi bu olabilir mi yoksa başka bir şey midir
IMG_20230530_173920.jpg
IMG_20230530_173849.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayvan herhangi bir temizlik malzemesi kimyasala maruz kaldı mı?

Kırmızılık flaş kaynaklı mı?

Bacaklarda şişlik var mı?

Uvb ampul kullanıyor musunuz? Yada vitamin?

Yiyecek neler veriyorsunuz?

Açık yem kullanıyor musunuz?

Hayvanda hal tavır nasıl canlı mı durağan mı, halsizlik var mı?

Kızarıklık uzun zamandır var ama fotoğrafta ki kadar değil hal tavrı yerinde durağan değil yem e alışmadığı için tavukla besliyorum malesef. sabunla bazen sirke ile kabuklarını fırçalıyorum :( güneşlendirdiğim için ve ve vitamin kullanmıyorum

Sabun ve sirke kullanmayın sakın. Kabuk kirli değilse fırçalamaya da gerek yok. Bu hayvanı strese sokar.

Sebep bunlar olabilir. Yapılmayacak şeyleri yapıyorsunuz.

Tavukta sağlıklı birşey değil ki sürekli bununla da beslenmez. Bu da allerji yapmış olabilir.

A vitamini eksikliğine bağlı durum olabilir. A vitamini deri yenilenmesi için gerekli.

Vitamin damla şart. Deep fix reptivit alın. Hayvan vitamin eksikliği yaşıyor. 10 gün boyunca her gün bir damla verin. Sonrasında haftada iki defa bir damla yapın.

Yem olarakta tetra reptomin, tropical biorept W ve ayrıca dajana gammarus sticks yada tropical biorept supreme yemlerden birini alın.

Aç bırakma yoluyla hayvanı yeme alıştıracağız. Her türlü gıdayı yemeli. Yoksa hayvanı gut yapacaksınız sağlığı bozulacak. O derideki pembelik normalde de gözüküyorsa arıza vardır.

Su ısıtıcı ve ısıtma lambası alın. Güneşlendirme olmaz. Hayvan gün boyu istediği zaman kuru alana çıkıp ısınmalı.

Geri