Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın kabuğundaki beyazlaşma

SiNemMm

Altın 3 Üye
daha önce kapluşum akvaryumdan atlamıştı ilk zamanlar bu leke yoktu bugün fark ettim. kabuğunda beyazlaşma var.

Cvp: kaplumbağamın kabuğundaki beyazlaşma

Mantar, büyüme lekesi... diye gider bunlar. Beyazlığı güzel bir şekilde tarif edin veya en iyisi bir fotoğraf yükleyin, o zaman daha net tespit yapılır. Birde mantarla alakalı konu başlıklarını gözden geçirin.

mailto:/photo/my-images/269/20120613191050.jpg/

resim yüklemeye çalıştım açılıyor mu acaba?

Kireçlendi heralde kaplumbağanızın kabuğunu hazır suda fırçalayın bunu günde kez uygulayın bakalım geçecekmi birde mineral takviyesi yapın.

Kabuktaki plakalar yavaş yavaş kalkıyor aralara da hava girdiği için beyazlama oluyor gibi göründü bana da :)

Evet Tubaya katılıyorum. Kabuk değiştiriyor ve plakalar kalkmaya başlamış. Plakaların içine de su ya da hava dolmuş :) Endişe edecek bir durum yok. Hatta sevinebilirsiniz ufaklık büyüyor :)

bugünde koprünün altına giriyo kabuğunun orta kısmı zedelenmiş olabilir mi?

Zedelenme gibi bir durum göremiyorum. Kabuğunun ortasındaki leke büyümeyle alakalı bence. Zedelenme olsaydı daha farklı olurdu diye düşünüyorum.

Köprünün altına girip kaşınmaya çalışıyor olabilir. Söylendiği gibi kabuk değişimi varsa bunu yapması normal.

Geri