Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın Kuyruğunda Delik ?

Elfwall

Yeni Üye
İyi günler arkadaşlar. Bugün iki kaplumbağamın suyunu değiştirirken kaplumbağalarımdan birinin kuyruğunda bir delik fark ettim. Oraya dokunmaya çalışırsam beni ayağıyla engelliyor. Bunun nedeni nedir lütfen yardım edin!!!

RE: Kaplumbağamın Kuyruğunda Delik WTF?

Anüs bölgesi mi yoksa başka delik mi var. Varsa bir resmini görmemiz lazım.

Cvp: Kaplumbağamın Kuyruğunda Delik WTF?

Elfwall' Alıntı:
İyi günler arkadaşlar. Bugün iki kaplumbağamın suyunu değiştirirken kaplumbağalarımdan birinin kuyruğunda bir delik fark ettim. Oraya dokunmaya çalışırsam beni ayağıyla engelliyor. Bunun nedeni nedir lütfen yardım edin!!!

Resim atamıyorum (nedense). Bildiğin kuyruğunun üstünde bir delik var. Bir yara fln almış olabilir mi? Eğer yardımce olabilecek varsa başka platformdan da gönderebilirim resim.

Cvp: Kaplumbağamın Kuyruğunda Delik WTF?

www.hizli resim.com dan atabilirsin. yükleme yaptıktan sonra forumlar yazan kutucuğun içindeki linki buraya yapıştır.

başka hayvan veya sivri kenarlı bir taş veya kuru alan rampa köşesi ya da sivri bir cisim var mı delik kenarlarında veya içinde kahverengilik var mı ?

yarın hayvanı kuru bir kaba al. kuyruğu dışarda iken üstten o yaraya baticondan damlat. uygulayabilirsen kulak pamuğu ile de yapabilirsin. 10 dakika kadar dursun. başka kısımlara bulaşanları silip akvaryuma alırsın. akvaryumda dış filtre kullanmıyorsan suyuna metilen mavisi de damlat. kaç litre su var tahminen ?

Cvp: Kaplumbağamın Kuyruğunda Delik ?

Buyuk ihtimalle kloakadir hayvan buradan cinsel organini cikartir.

üstündeymiş delik altta değil.

mailto:/8bWNLQ

Teşekkürler cem kardeş. Tavsiye ettiğin gibi hayvanın kuyruğu böyle. Akvaryumlarında kabuklarını geçicek kadar ama içinde yüzemiyecekleri kadar su var. Ayrıca suyun boyunu geçen bir taş da vardı hayvanın kuyruğuna o zarar vermiştir diye attım. Sivri değildi taş. Ama diğer kaplumbağayla oynarlarken olmuş olabilir diye düşünüyorum. Maluk sivri tırnakları var ikisininde. Ne düşünüyorsun dediklerini uygulayayım mı? Bir de uygulayacaksam bu malzemeler nerden temin edilir?

diğeri tırnakta batırmış olabilir benimkilerden birisi elimin ayasını arka tırnağı ile delmişti.

dediğim şekilde baticonu uygula. su oranın çok az. şu an için bir damla metilen yeterli her su değişimi de dahil her gün düzelene kadar bir damla damlat.

dediğim gibi su çok az normalde 30 cm su derinliği olmalı. boyca da uzun bir akvaryum kemik kas ve akciğer gelişimleri için bu gerekli. lamba, ısıtıcı ve filtren var mı ? bunlar da şart.

kabuğunu da bir ara ıslak diş fırçasına tuz döküp fırçala. kabukta iyi durmuyor. bir tane de mango kökü alman lazım plakalar ayrılmaya başlamış.

Bu hayvanlar yuzerek gelisen hayvanlardir. Su konuyu kesinlikle okumanizi tavsiye ederim; mailto:/forum/konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu-10252.html

Kuyrukta ki durum ilgincmis ben sahsen bir yorum yapamiyorum.

Ömürleri su içinde geçer. Derin su güvenli bölgedir. Tehlike hissettiklerinde su dibinde dururlar. Büyüdüklerinde nabızlarını düşürüp metabolizmalarını yavaşlatarak geceden sabaha kadar su içinden çıkmadan uyuyabilirler.

Geri