Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın neyi var ??

zycl

Yeni Üye
Yaklaşık 3 aydır beslediğim bi su kaplumbağam var. Oldukça hareketli bir kaplumbağa ama son günlerde yaşadığı alanın dışına çıkınca karanlık bi yerler bulup orda uyuyor...=S vitamin kullanmaya başladım ama bi değişklik yok neyi var anlamadm...=(

VamPrelLa

SKF Delisi
Hoş geldiniz :)
Kaplumbagalar karanlık yerleri sever.Siz neden dışarıya çıkartıyorsunuz ki akvayumun dışına çıkınca strese giriyorlar :)

zycl

Yeni Üye
VamPrelLa' Alıntı:
Hoş geldiniz :)
Kaplumbagalar karanlık yerleri sever.Siz neden dışarıya çıkartıyorsunuz ki akvayumun dışına çıkınca strese giriyorlar :)

Hoş bulduk :)
yaşadığı alan küçük olunca hareketleri kısıtlanıyor daha rahat hareket edebilsin diye dışarı çıkartıyrdum.. böyle sorunları olduğunuda bilmiyordm :) en son yastığın altına girip uyuduğunu görünce endişelenmiştim bunu duymak çok rahatlattı :)
teşekkür ederm...

VamPrelLa

SKF Delisi
O küçücük kapta yaşamak onlar için işkence hic bir zaman rahat rahat yüzemeyecekler,suları temiz olmayacak,kışları soğuktan üşüyüp hasta olacak belkide işin kötü yanıda o kaplarda hastlanırsa iyileşme şansı yok :( İmkanınız varsa o kücük hayvancığa akvaryum ve ekipmanlarını almalısınız..

zycl

Yeni Üye
anladım..en kısa zamanda halledicem tekrar teşekkrler...