Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın neyi var ??

zycl

Yeni Üye
Yaklaşık 3 aydır beslediğim bi su kaplumbağam var. Oldukça hareketli bir kaplumbağa ama son günlerde yaşadığı alanın dışına çıkınca karanlık bi yerler bulup orda uyuyor...=S vitamin kullanmaya başladım ama bi değişklik yok neyi var anlamadm...=(

Hoş geldiniz :)
Kaplumbagalar karanlık yerleri sever.Siz neden dışarıya çıkartıyorsunuz ki akvayumun dışına çıkınca strese giriyorlar :)

VamPrelLa' Alıntı:
Hoş geldiniz :)
Kaplumbagalar karanlık yerleri sever.Siz neden dışarıya çıkartıyorsunuz ki akvayumun dışına çıkınca strese giriyorlar :)

Hoş bulduk :)
yaşadığı alan küçük olunca hareketleri kısıtlanıyor daha rahat hareket edebilsin diye dışarı çıkartıyrdum.. böyle sorunları olduğunuda bilmiyordm :) en son yastığın altına girip uyuduğunu görünce endişelenmiştim bunu duymak çok rahatlattı :)
teşekkür ederm...

O küçücük kapta yaşamak onlar için işkence hic bir zaman rahat rahat yüzemeyecekler,suları temiz olmayacak,kışları soğuktan üşüyüp hasta olacak belkide işin kötü yanıda o kaplarda hastlanırsa iyileşme şansı yok :( İmkanınız varsa o kücük hayvancığa akvaryum ve ekipmanlarını almalısınız..

anladım..en kısa zamanda halledicem tekrar teşekkrler...

Geri