Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın sol gözü sulu ve etrafında beyaz bir tabaka var gibi.

bıcırık_

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar 3 gündür gentagut isimli göz damlası kullanıyorum. Elime alınca sağ gözünü tamamen açıyor ama sol gözü kapalı oluyor genelde ve bir süre sonra sol gözünü açtığında yarı aralıklı duruyor. Sol gözü sulu ve beyaz bir tabaka var sanki. Yani gözünde kapanma yok. Ama diğer gözüne göre küçülmüş gibi duruyor. Ne yapabilirim? Damlayı kullanmaya devam edersem düzelir mi?

Cvp: kaplumbağamın sol gözü sulu ve etrafında beyaz bir tabaka var gibi.

göz enfeksiyonu kaplumbağanızı bir veterinere götürünüz ameliyat lazım

Ameliyat mı? Antibiyotikle düzelmez mi? Ne ameliyatı?

ameliat dediğim tedavi :D

ve göz damlasını veterinere gidene kadar kullanmayın veterinerin cevabına göre hareket edin

Arkadaş yanlış bilgi vermiş endişelenmeyin ama bir veterinerin bakması iyi olur.

Birkaç gün daha bekleyim düzelme olmazsa götürücem veterinere. Peki başka tavsiyeleriniz var mı? Gentagut kullanmaya devam etmelimiyim?

Evet devam edin kaplumbağaya bakan veteriner bulmak biraz zor oluyor.Bir de fotoğraf koyma imkanınız varsa koyarmısınız.

kaplumbağamın sol gözü sulu ve etrafında beyaz bir tabaka var gibi.

mailto:/ip8vpl.jpg

Birde siz akvaryumda mı bakıyorsunuz.Filtreniz varmı.Damlayı 1 hafta boyunca kullanın eğer geçmezse götürün.Vitamin eksikliğide olabilir yem olarak neler kullanıyorsunuz?

Bütün donanımları var. Vitamin eksikliği olamaz suyuna damla olarak damlatıyorum. Yem olarak yağsız et, sanyu marka yem ve karides kullanıyorum. Ayrıca dezenfektan kullanıyorum. Kısacası üstüne titriyorum.

Tamam siz 4 gün daha kullanın eğer geçmezse götürün.

ok saolun.

Geri