Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağanın kabuğuna bakım için fırçalamak nasıl olmalı

goker3

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar yeni öğrendiğim bir bilgi bu.Kaplumbağnın kabuk sertleşmesi için vitaminler kadar fırçalanmasıda önemliymiş bugün yumuşamış bir diş fırçasıyla fırçaladım kabuğu parlamaya başladı:Dama nasıl yapmam lazım bastırmam lasımmı yoksa üstten üsten narin narin mi acaba?

Benim fazla bir bilgim yok ben sadece kirlenince pamukla temizliyorum benide bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim...

yumuşak bir diş fırçası daha etkili temizliyor çünkü pamuk ıslandığı zaman parçalanabiliyor çok bastırmamak lazım sanırım diş fırçasını yani bi nevi bildiğiniz temizliyorsunuz işte:D ama bende acemiyim bastırma konusunda emin deiğilim ne kadar şiddetli olarak:S

pamuku küçük ve sert alıyorum parçalancak şekilde değil temizledikten sonra pamuğu atıp elimi yıkıyorum afacandanda bazen sarı sarı kirler çıkıyor XD

bi keresinde pamuklada deniyeceğim fikir için teşşekür ederim

Diş fırçası ile ılık su altında narin bir şekilde yapın, yosunlanmaların falan gittiğini göreceksiniz... Diş fırçasıyla temizleme sadece temizlik için dğeil kabuk sağlığı için de önerilen bir yöntemdir... Kabuk sertleşmesi açısından...

Fazla bastırmadan yapmanızda fayda var. Bu fazla bastırmamanın sebebi kabuğa zarar vermek değil, kaplumbağayı rahatsız etmemektir.

Bende bu güzel yorumlara ufak bir katkı yapayım,diş fırçasını dairesel hareketler şeklinde,hafif bastırarak yaptığınızda rahatsız etmeden etkili bir bakım sağlamış olursunuz.

Geri