Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağanın kabuk arasındaki beyazlıklar?

jadeite

Bordo Bereli
Arkadaşlar kapluşumun bazen kabuk aralarında beyazlama oluyor bunun sebebi nedir? Suyun kireçli olmasından mı yoksa başka bir sebebi mi var?

Cvp: Kaplumbağanın kabuk arasındaki beyazlıklar?

beyazlamada pamukçu oluyormu ? sertmi yoksa yumuşakmı ? kabuğu diş fırca ile temizliyormusunuz ?

Kabuğu sert yumuşak değil. Fırçalayınca geçiyor. Ama neden oluyor?

ozaman sudan olabilir içme suyu koyun deneyin bide eyer gene olursa başka kullandınız vitamin yem damla gibi şeylerden de kaynaklana bilir

Çeşme suyundan kireçlenme oluyor olabilir.Ben içme suyu kullanıyorum ve haftada bir fırçalıyorum.

Benim kaplumbağamın kabuğunun ortasında beyaz çizgi var ama öyle kireç beyazı gibi değil.Fırçalayınca geçmiyor. Bu sitede bazı konularda gördüm. Ama benim kaplumbağamın çizgisi daha kalın.Daha yavru, acaba yavrularda olan bişey mi?

Fırçalayınca gidiyorsa çeşme suyunun kirecinden kaynaklanıyordur bence de.
Pelin hanım büyürlerken söylediğiniz gibi beyazlıklar olabiliyor sonra yeşilleniyor.

teşekkürler sevindim :D

Geri