Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağanın ses çıkarması normal mi?

donmezcan

Bronz 3 Üye
bugün okuldan gelikten sonra yem verirken değişik bir ses çıkardı normal mi..
Yoksa benle konuşmaya mı çalışıyor:D:D

Cvp: kaplumbağanın ses çıkarması normalmi

Arada ses çıkarmaları normaldir.

Sık sık yaparsa bir problem vardır ancak bir kereye mahsussa önemli bir şey yoktur :)

Cvp: Cvp: kaplumbağanın ses çıkarması normalmi

peki neden çıkarıyorlar

ani bir refleks olabilir

Ya keyfi yerindedir, ya mutsuzdur, ya da sizin ilginizi kendi üstüne çekmek içindir. Bir çok nedeni var.

umut abinin açmış olduğu bir konu var. Kaplumbağaların çıkardığı seslerle ilgili. Bir inceleyin derim.

Muhtemelen bir anlık,dikkat çekmek için falandır,korkmamalısınız,ama gözlemlemekte de fayda var :)

Cvp: Cvp: kaplumbağanın ses çıkarması normalmi

amir.mennan' Alıntı:
umut abinin açmış olduğu bir konu var. Kaplumbağaların çıkardığı seslerle ilgili. Bir inceleyin derim.

bulamadın link atarsanız çok sevinirim

Cvp: Cvp: Cvp: kaplumbağanın ses çıkarması normalmi

donmezcan' Alıntı:
amir.mennan' Alıntı:

bulamadın link atarsanız çok sevinirim

mailto:/forum/Konu-kaplumbagalarda-hastalik-belirtisi-sesler.html
buyrun :)

Cvp: Cvp: Cvp: Cvp: kaplumbağanın ses çıkarması normalmi

çok teşekkür ederim benimki bunlara benzemiyodu ^^

O halde bir sorun yok şirinlik yapıyor :)

Cvp: Kaplumbağanın ses çıkarması normal mi?

Kapluşlar karnı acıktığında ya da bişey istediklerinde arada bir ses çıkarabilirler. Gayet doğal bir davranış :)

Cvp: Cvp: Kaplumbağanın ses çıkarması normal mi?

şimdi ders çalışırke yanıma aldım hapşurdu bide azını açıp duruyo videodada vardı nabıyım

Ağzını nefes almaya çalışıyor gibi mi açıp kapıyor?

evet, esner gibi yapıyor bir sorunmu var

Kaplumbağanız kuru alanda fazla vakit geçiriyor mu? Hapşırmalar ne kadar sıklıkla tekrarlanıyor? Bir de su sıcaklığı kaç derece? Bakım koşulları nasıl? Bunları yazarsanız sevinirim. Ses çıkarması da belki hastalıktan olabilir.

50,30,18h akvaryumda bakıyorum su 25-30 L SU sUCAKTIĞI 28C 100 W ısıtıcı kullanıyorum şimdilik turtle stıck yem kullanıyorum kuru alnda fazlavakit geçirmiyor. K. boyu 4cm

yardımlarınız için şimdiden tşk.

Çok fazla hapşuruyor mu? Ağzını çok sık mı açıp kapıyor peki? Birde yan yüzme ve alt kabukta kızarıklık ya da pembelik gibi belirtiler var mı?

yüzmesinde hiçmir anormallik yok güzel yüzüyür ama alt kabukta hafif bir turuncumsu özellikle alt kabuğun sağ ve sol tarafında hafif turuncumsuluk var. bugün 1 kere hapsurdunu 2-3 kere esnediğini gördüm..

Geri