Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağanın suda yan durması kesin olarak akciğer enfeksiyonun göstergesi midir?

jadeite

Bordo Bereli
Merhabalar, bu konu ile çok ilgili çok yazı okudum. Ama benim kaplışumdaki belirtiler yan yatması ve arada bir hapşurması akciğer enfeksiyonunun diğer belirtileri yok. Bu belirtiler kesin olarak akciğer enfeksiyonu olduğunun göstergesi midir? Kapluşumun iştahı yerinde ve hareketsizde görünmüyor. Yüzerken yan yüzmüyor. Sadece suda durduğu zaman sola doğru yattığını gördüm. Ama bazende gayet normal duruyor bi sorun yok gibi sanki. Ne yapacağımı bilemedim. Kapluşumu çok seviyorum bişey olsunda istemiyorum lütfen bir fikir verin. Eğer bu belirtiler akciğer enfeksiyonu olduğunun göstergesi ise gentamisin kullanmaya başlıycam. Şu ana kadar enfeksiyon ihtimaline karşı suyuna birkaç damla elma sirkesi damlattım. Yardımınız için şimdiden teşekkürler...

Cvp: kaplumbağanın suda yan durması kesin olarak akciğer enfeksiyonun göstergesi midir?

su derecesi kaç ?

Cvp: kaplumbağanın suda yan durması kesin olarak akciğer enfeksiyonun göstergesi midir?

Akciğer enfeksiyonu belirtileri yoksa,eğri yüzmüyorsa sadece su üstüne nefes almak için çıktıgında yan duruyorsa sorun yok demektir

%70 evet diyebiliriz.. Şimdilik su sıcaklığını 30 dereceye çıkarmanız ve kuru alan sıcaklığını 32 derecede sabitlemeniz yeterli olur bence bir kaç güne düzelmezse kötüye giderse ilaç tedavisine başlamanızı öneririm..

Cvp: kaplumbağanın suda yan durması kesin olarak akciğer enfeksiyonun göstergesi midi

Ahmet arkadaşımın dediği gibi suda dururken yan duruyor kafayı çıkarırken yada kafayı suya soktuğunda ama hapşurmada var onun haricinde hiçbir belirti yok kuru alanda vakit geçirmiyor genellikle hep suda ayrıca alt kabukta bariz bir kızarıklık yok yani ben göremedim sadece dediğim gibi 2 belirti var su sıcaklığı normal 27-28 derece.

30 alın şimdilik

Tamam. İlginiz için teşekkür ederim.

Lütfen sadece Türkçe kelimeler kullanalım./alcatraz

ö.değil :)

Su içinde bir yere asılıp dinlenirken suyun akış yönüne ya da tutunduğu yerin eğimine göre eğri durabilir. Bana da akciğer enfeksiyonu değil gibi geldi. Hapşurması için suyun derecesini 2 derece artırıp gözlemlemeye devam edebilirsiniz. Tabii ki imkanınız varsa bir veteriner hekime muayene ettirmeniz daha uygun olur.

RE: kaplumbağanın suda yan durması kesin olarak akciğer enfeksiyonun göstergesi midir

bazen sag ayagini ıcine cekiyor onun icin bedeninin bi tarafı suya batıyor diger tarafı yukarda kaliyor. suda asılı şekilde ayaklarını cekip yamuk durusu normal mi yoksa hastalıktan mı anlamadım

Normal :)

Geri