Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağanın Yumurtadan Çıkışı

eminemre

Bordo Bereli
Umarım bilgi vermek açısından yardımcı olur.

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Zz8fxBIUXQI&feature=g-hist[/video]

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Iy-gZXxNrrY[/video]

Cvp: Kaplumbağanın Yumurtadan Çıkışı

Çok tatlılar ya! teşekkürler Emin Bey

Neden bu kadar tatlılar :) İkinci videoda o karnının altındaki ne ? :S

Bizimkilerin yavrularını görmek çok isterdim ama kış uykusuna yatırmayacağımız için göremiycez.

O altındaki göbek bağına bağlı yumurtanın sarısı. Yumurta içindeyken oradan besleniyor, bir süre sonra yumurtadan çıktıktan sonra göbek bağı ile birlikte düşüyor. :)

Daha öncede izlemiştim.Sarkıyla birlikte daha etkili olmus,tesekkürler
:)

ecemkoten' Alıntı:

Bizimkilerin yavrularını görmek çok isterdim ama kış uykusuna yatırmayacağımız için göremiycez.

Neden göremeyeceğiz ecem hanım benim bu konuda hiç bir bilgim yok

Akvaryum ortamında Türkiye'de su kaplumbagası üretimi yapan kimseyi görmedim.Bakım alanının yetersiz olması önemli faktör
:)

Çok güzel :D

Gerekli ortamin saglanmasi gerekiyor .Korktugum şey ise kaplumbagalarımın 5-6 yaşlarına gelince ben evde olmadiklari zaman yumurtlamasi.Derste vs. olursam kötü olur çünkü yumurta suya bırakıldıktan 1 saat geçince yumurta ölmüş oluyor.Kuma vs. 5 cm gömmek gerekiyor ve kumun 28 derece sıcak olmasi gerekiyor.Ayrıca kumun dibini azıcık islatmamız gerekiyor ki nemli olsun.Benim bildiklerim bu kadar.Videolar için teşekkürler gerçekten çok tatlılar. :)

ecemkoten' Alıntı:

turgaybora diye bir bey var eğer google a yazarsanız bulursunuz onun bir sürü yavru kaplumbağası olmuş fakat kaplumbağalarını hiç kış uykusuna yatırmadığını yazmış yani olabiliyormuş inşallah hepimiz bir gün tadarız o duyguyu :)

Geri