Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağanıza kaç senedir bakıyorsunuz?

16 Nisan'da Pakize 6 yaşında olacak.6 senedir benimle :)
Subuti'nin 2. günü :)

bende 1 seneden beri bakıyorum pakizenin boyu kaç santim?

Ninjam 3,5 yaşında bir kaç günlükken yuvamıza katıldı.

Henüz 6 aydir Gümüs ve Yosun benimle birlikteler.

Geçmişte bakamadığım rahmetlileri saymazsak 8 aydır. Şuan şoklardan şok beğeniyorum. Aklım dimağım döndü. Nasıl olur 6 yıllık kaplumbağa 14 16 cm iken bana geldiğinde 4 4.5 cm olan tosbalar 8 ayda 14 cme ulaşır.....

Help meeee ........

Bunun bi izahatı var mı, yoksa bu yaşadıklarım bi matrix mi...... ??? :)

tosboğas' Alıntı:
Geçmişte bakamadığım rahmetlileri saymazsak 8 aydır. Şuan şoklardan şok beğeniyorum. Aklım dimağım döndü. Nasıl olur 6 yıllık kaplumbağa 14 16 cm iken bana geldiğinde 4 4.5 cm olan tosbalar 8 ayda 14 cme ulaşır.....

Help meeee ........

Bunun bi izahatı var mı, yoksa bu yaşadıklarım bi matrix mi...... ??? :)

Kaplumbağalar ilk başlarda çok hızlı büyüyor.Bu boyuta kısa sürede ulaşıyorlar.Yaş büyüdükçe büyüme hızı yavaşlıyor.Pakize bu sene 2 cm civarı bir büyüme gösterdi.
Bir de dişi kaplumbağalar erkeklere göre oldukça büyük oluyor.Yani kaplumbağanızın cinsiyetiylede ilgili bir durum :)

2 dişi 3 erkek evladım var. Erkeklerin biri hariç hepsi aynı yaşlarda. Şuan en ufakları dişi olanlar. Erken semiren erkekleri sonradan dişiler geçiyor demekki. :( Epeydir kara kara düşünüyorum 5 ini birden nasıl nerede barındıracağım diye.

Epey büyük bir alana ihtiyacınız olacak.Özel bir akvaryum ve kuru alan yaptırmanız şart.

Geri