Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağası ölen Dilara

bk6912

Gümüş 2 Üye
http://www.youtube.com/watch?v=Aarfhggj7kA

kızın ağlamasından ziyade beni güldüren kısım hayvancığı beslediği kavanozumsu cam cisim :)

Cvp: kaplumbağası ölen Dilara

Hayvancık o boya gelene kadar gene bile iyi dayanmış o ufacık kapta;çok yazık...

Burada daha çok bilgisizlik sonucu bir hayvan kaybı ve annenin ağlayan kızına yenisini alırız diyerek hayvana değersiz bir oyuncak gibi davranmasını gördüm ben. Eğlenmekten çok üzüntü verici bir video olmuş.

benimde dikkatimi çekti iyi gelişmiş

Kaplumbaganin halinemi yanarsin, ölü kaplumbagaya dokunup yuzune gozune suren kucuk kizami yanarsin yoksa kucuk bir cocugun travmasini dakikalarca video ceken yetiskinin mantigina mi yanarsin!!!
Insallah yenisini almamışlardır gercekten.

Ufak çocuklara hayvan alınmasına karşıyım alınıyorsa da sorumluluk aile de olmalı yok eğer bakamıycaklarsa asla alınmamalı bu tüm hayvanlar için geçerli.
Yaz tatillerinde çok sık gözlemlediğim bir durum çocuklarrı istiyor diye eve,yazlığa köpek alınır 3 ay bakılır;okullar açılınca hopppp o hayvancıklar sokağa atılır;çoğu 3 ay gibi kısa bir zaman olmasına rağmen aileye yemek düzenine alışır hem bunalıma girer hem de yiyecek bulamaz çoğu da malesef ki kaç defa şahit oldum araba altında kalarak can verir :(
Benim de hem 2 tane su kaplumbağam hemde 10 yaşında bir köpeğim var;içinde hayvan barındırmayan bir ev düşünemiyorum lakin layığıyla bakılacaksa...

http://www.youtube.com/watch?v=EyzHMP_vgr0 bu gibi örnekler çok var inanamıyorum ayvanları oyuncaklardan farksız gören zihniyete

benim söyleyeceklerimi neslihan yazmış.

haklısın ceyda her sene yaz tatili bitince bir sürü hayvan ortada kalıyor. ben geç döndüğüm için hayvanlar yiyecek bulacak yer arıyor. bir süre sonra bizim bahçe kedi köpekten geçilmiyor. gidip en kalitelisinden kedi-köpek maması alıp besliyorum. hatta dönerken fazla alıp orada daimi kalan komşulara da bırakıyorum ama her gidişte pek çoğu gözükmüyor. ya zehirliyorlar ya hayvanlar küçükse soğuktan donuyor veya açlıktan ölüyorlar. bu sene baktığımız köpeklerden birini ankaraya döndükten iki hafta kadar sonra zehirlemişlerdi. bayağı üzüldük. kangal cinsiydi. zaten ordaki köpeklerin çoğu cins köpek. besleyip giderken atıyorlar. insanların hayvan sevgisi bu kadar.

kedilere et veriyordum yemiyorlardı daha doğrusu ne olduğunu bilmiyorlar. bir 10 sene evvel bir kedi gelmişti bize ne versek yemiyor bir gün baktım çöpü karıştırıyor. hayvan domates yiyordu. hayvan yiyecek bulamamış orada bostandan domates yiyip beslenmiş alışmış hayvan. enteresan bir durumdu.

samet52' Alıntı:
http://www.youtube.com/watch?v=EyzHMP_vgr0 bu gibi örnekler çok var inanamıyorum ayvanları oyuncaklardan farksız gören zihniyete

Yazık hayvanın çektiği işkenceye. Bunlardan daha beter aileleridir bence. Böyle Yetiştiren suçlu.

ben akvaryumdan kaçtı diye panik halindeyim millet ters döndürüp videoya alıyo, tuhaf

Yeni kaplumbaga alcagina keske yeterli kosullari saglasaymis.. hapis gibi bir omur gecirmis hayvan. Bakipta uzulmemek elde degil. Ayrica pacadan akan cahillike baska bir boyut. Agzinda sakizi patlata patlata videoya cekiyor. Gercekten yazik. Bazi seyler baki kaliyor maalesef gecmis olsun simdiden insanlik adina.. maalesef insana yakisan davranis degil bunlar..

Geri