Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağıma Vitamin aldım!

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Katılım
31 Ocak 2009
Mesajlar
124
:Kaplumbağım için vitamin aldım markası Good Turtle Ondan bıraz damlattım ve normal ampul koydu aksam coğunluk uyuyun kaplumbağlarım canlandı sizce bu vitamin işe yaradımı kaplumbaqlarda?
 
daha önceden duymadığım bir marka bilen arkadaşlar varsa onlar yorum yapabilir.. faydası az da olsa olacaktır tabi ama akvaryuma geçmeden çok da bir yararı maalesef olmayacaktr..
 
Kaplumbaqlarımın kabukları gelısme için güneşe koyuyoruz.Kac saat güneşte kalmalı ve ampul her zaman yanmalımı aksamları?
 
günlük 30dk ile 2 saat arası direkt olarak güneşlendirmeniz yeterlidir fakat kışın bunu gerçekleştirmek sorun oluyor bu yüzden vitamin takviyesi fln yapabilirsiniz.. ampül tıpkı gündüzü taklit etcek şekilde 10-14 saat açık kalmalı akşam ya da geceye doğru kapatmalısınız uymaları için..
 
Acıkcası bu foruma yeni üye oldum.Formları hiç sevmezdim ama buradaki sıcaklık beni buraya cekti işin açıkçası,Cünkü sordum sorulara bilen kişiler tarafından doğru ve güzel yanıtlar alıyorum.Helede aragorn saqolsun benimle cok ilgileniyor:D
Size baska bir soru sormak istiyorum.Kaplumbağlarıma aldım vitaminleri her gün damlatmalımıyım yoksa suyu değiştirdim zamanmı damlatmalıyım ?
 
çok teşekkürler güzel düşünceleriniz için ve hoşgeldiniz tekrardan :) rica ederim ne demek görevim ilgilenmek zaten :)

vitamini su değişimlerinden sonra su miktarınıza göre damlatabilirsiniz.. her gün kullanmanıza gerek yok.. su değişimlerini haftada birden daha uzun sürede yapıyorsanız da her hafta ya da 10 günde bir tekrar damlatabilirsiniz bu sıklıkta kullanmak yeterli olacaktır.. eğer vitamin üzerinde bir kullanma talimatı yoksa yaklaşık 10 litre su için 2-3 damla yeterli gelecektir.. su miktarınız daha fazlaysa da biraz daha fazla katabilirsiniz aşırıya kaçmamak kaydıyla tabi :) yoksa suya karışmayan fazla vitamin suda yağ gibi tabakalar oluşturacaktır..
 
Geri
Üst