Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağımın kabuğu normal renginde değil ve aylardır geçmiyor

hümeyrii

Yeni Üye
merhaba neredeyse alalı 1 yıl olacak olan kaplumbağam var. ismi sppedy. ilk aldığımda gözlerinde ağır bir enfeksiyon vardı ve görmüyordu kabuk bağlamıştı. bu kabukları speedy kendi başına çıkarttı fakat ondan sonra kabugunun rengi beyazladı ve bu geçmiyor veteriner vs anlamıyor ne olduğunu. yaşını vs anlayamadığım için konu hakkında hiçbir şey yapamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• F400AC39-F6D3-4936-9B73-B44B04023E63.jpeg
    F400AC39-F6D3-4936-9B73-B44B04023E63.jpeg
    397.8 KB · Görüntüleme: 15
  • 5CFF73B0-B861-497A-BD81-17267A801DD3.jpeg
    5CFF73B0-B861-497A-BD81-17267A801DD3.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 15
Cinsiyeti bu yaşta belli olmaz ama kabuk plaka yenilenmesi gibi duruyor.

Bu akvaryum yetersiz mümkünse akvarumu biraz daha büyütün hayvanın dinkenip güneşleneceği kuru bir alan olmalı. Su seviyesinden yüksek bir taş koyabilirsin. Su seviyesini biraz daha yükselt yaklaşık 3 parmak kadar birde yaz kış ısıtma lambasını kuru alana sabitlemen lazım ki hayvan güneşlensin

Foruma hoşgeldiniz.

Eski plakalar matlaşıp kireç bağlamış.

Hayvana bir sene boyunca bu şekilde mi baktınız?

Kuru alan, su ısıtıcı, ısıtma lambası ve filtre olacak.

Isıtma lambası altında durduğunda hem ısınacak hem de plakalar kuruyup gerilerek açılıp atılacak.

Isıtma lambası hakkında burada bilgi verdim.

Kuru alan örnekleri burada mevcut.

Suyu da minimum 15 cm yükseltin. Bu hayvanlar balık gibi yüzer, sağlıklı gelişim için bu gerekli.

Akvaryumu da en kısa zamanda büyütün. Fazla ara geçişli akvaryum almamak için. 80*35* 50h ve 7 mm cam kalınlığında düz dikdörtgen bir akvaryum alın. Sonrasında ömürlük akvaryum yaptıracaksanız.

Hayvanda göz kulaklar sağlam kabuk yapısı güzel.

Cinsiyet 10 cm kabuk boyu civarı belli olur.

Yem olarak hangi markaları kullanıyorsunuz?

Foruma hoşgeldiniz.

Isıtma lambası altında durduğunda hem ısınacak hem de plakalar kuruyup gerilerek açılıp atılacak.

Suyu da minimum 15 cm yükseltin. Bu hayvanlar balık gibi yüzer, sağlıklı gelişim için bu gerekli.

Akvaryumu da en kısa zamanda büyütün. Fazla ara geçişli akvaryum almamak için. 80*35* 50h ve 7 mm cam kalınlığında düz dikdörtgen bir akvaryum alın. Sonrasında ömürlük akvaryum yaptıracaksanız.

Foruma hoşgeldiniz.

Teşekkür ederim. Veteriner bakmadığı için pet shopa sordum ve beni bu şekilde yönlendirdiler o yüzden bu şekilde yapmıştım. Ama fotoğrafta seyahat halinde olduğumuz için su yoktu.

Yem olarak ta yine klasik kaplumbağa yemi verdiler turtle mix bunun harici kullanmayın dediler. Arada marul vs de veriyordum fakat pek yemek istemiyordu.

Dediklerinizi dikkate alıcam ve yem olarak ne verebilirim ? Teşekkür ederim tekrardan.

Hayvan 6 cm kabuk boyunu geçmiş gibi duruyor. Marul ve kıvırcığın körpe yapraklarından yemlemeden uzak saatlerde haftada bir verin. 30 dakika içinde yemezse alın.

Yemde sera raffy I, tetra, tropical yada dajana markalardan birinin gammarusunu alın.

Tropical biorept supreme young yada tropical biorept W yemi alın.

Bir de omega one juvenile turtle sticks yemi.

Netten alın daha hesaplı ve taze olur.

Hayvan 6 cm kabuk boyunu geçmiş gibi duruyor. Marul ve kıvırcığın körpe yapraklarından yemlemeden uzak saatlerde haftada bir verin. 30 dakika içinde yemezse alın.

Yemde sera raffy I, tetra, tropical yada dajana markalardan birinin gammarusunu alın.

Tropical biorept supreme young yada tropical biorept W yemi alın.

Bir de omega one juvenile turtle sticks yemi.

Netten alın daha hesaplı ve taze olur.
Tamamdır çok teşekkür ederimm

Geri