Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağının beslenmesi hk

pilgrimage

Yeni Üye
Katılım
15 Eki 2021
Mesajlar
14
Merhaba arkadaşlar, 8-9 cm kamplumbağın gunde 2 oğun sabah aksam raffy p raffy ı ve gratis ile besliyoruz. Baska herhangi bir yem vermiyoruz. Acaba bunlarla ne zaman'a kadar devam edicez.Hani bunun dısında daha doğal sabah akşam ne ile besliyebiliriz ? Günde TEk oğune dusmeliymiyiz ? Ama Kaplumbağımız doymuyor surekli yem istiyor yem kutularını cıkarınca cırpınmaya başlıyor bu konuda desteğinize ihtyiacım var. Teşekkürler.
 

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Katılım
24 Eki 2012
Mesajlar
23,657
8 cm kabuk boyu sonrası günde bir öğün veriyoruz. Toplam kafa hacmi kadar olacak tam ayarlayamazsanız bir fazla stick verebilirsiniz. 1 raffy P stick 2 gammarusa denktir.

Ek olarak omega one adult turtle sticks, dajana gammarus sticks ve tropical biorept W yemlerini alın.

Haftada iki defa kabuğu oranında orta körpe yapraklarında marul kıvırcık verebilirsiniz. Roka, reyhan, tere gibi kokulu bitkiler hariç başka sebzelerde deneyebilirsiniz. Her hayvan aynı bitkileri yemiyor. Bunları yemden uzak saatte vereceksiniz.

Gratis nedir? O yemi duymadım kaplumbağa yemi mi?

Bunlar kış uykusuna yatan hayvan grubundan oldukları için yağ depolama eğilimi ile sürekli yeme ihtiyacı hisseder ve doymazlar. Biz yatırmadığımız için aşırı besleme obez yapar. Siz ölçüsünde verip çekilin debelenip dursun. Yalnız ilk ay tek öğüne adapte olması açısından birkaç tane fazla verin.

Tabanda silis kum olsun. Vitasand pro-78 marka sarı silis kum kullanıyoruz. Hayvan düşen yem kırıntılarının kokusunu alıp arar, eşelenip vakit geçirir. Bir miktarda kumda yer. Bu hazımsızlığını giderir ve bağırsaklarındaki olası parazitleri atmasını sağlar.

Yemden sonra hazmetmek için kuru alana çıkıp ısıtma lambası altında şekerleme yapmayı seviyorlar. Onun için evdeyseniz 10:00-11:00 civarı daha uygun olur. İşe gidiyorsanız sabah verirsiniz.

Yemleri aldığınızda program yaparız.
 
Üst