Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağlarım yemek yemiyor ve hala durgun

Battal

Yeni Üye
Dün konu açtım teşekkür ederim elinizden geldiğince yardımcı oldunuz . Bugün öğlen 2.side süzüyordu fakat şimdi öbürü hala yüzmüyor hep karada elleri kolları içerde ve kafa dışarda .Bide yem ne zaman yemeye başlarlar kaç saat veya günde bir yem veriyim . Sularını kaç günde değiştireiym. Bide gözleri şiş heralde ;(

Biz ne kadar idare edecek şekilde neler yapılabileceğini söylesekte kap isminin hakkını veriyor.
Size suyu her gün değiştirin demiştim. Aynı yerde bekleyen yani aynı ısıda içme suyu kullanılmalı. Ayrıca bulunduğu su tamamen değişmemeli. Üstten temiz bir miktarı ayırıp tekrar yeni su ile beraber konulmalı.

Hayvan akciğer enfeksiyonu yada başlangıcında olabilir. Suda üşüdüğü içinde kuru alandan hiç inmek istemiyordur. Isıtma lambası vardı sanırım. En azından biraz ısınır.

Göz şişliği göz enfeksiyonudur. Filtre olmayan yada filtrenin yeterli olmadığı sistemlerde özellikle olur. Eczaneden gentagut damla alıp gözlere damlatmalı ve kuru ısıtma lambalı kapta 10 dk bekletilmeli.

İlk net hastalık ve tedavi başlagıcı meydana gelmiş oldu. Akciğer enfeksiyonuda başlarsa veterinere gitmek gerekecek.
Geçmiş olsun.

Yemleme yavrularda hayvan başına günlük toplam miktar kafa hacmi kadar ve iki öğünde verilmeli. Haftada 4 gün sera raffy p, 2 gün sera raffy I ve 1 gün sera mineral verilmeli. Raffy p içerisindeki kırmızı olanlar bu mineral uemle aynı. Bunlar bitene kadar mineral yem ayrıca alınmayabilir. Yemleri kaba atıp yarım saat beklemeli. Yemezse yemler sudan çıkarılmalı. Bunu günde 4-5 kez denemeli.

Cvp: Kaplumbağlarım yemek yemiyor ve hala durgun

Suyun içinde uyuması normalmi ? . Dışarıya çıkarıyımmı

güvende hissetmek için sudan çıkmazlar. bırak hallerine nerede durmak istiyorlarsa dursunlar. strese girecek durumları olmasın.

Ya cem abi teki hiç çıkmıyorda tekide çok az giriyor elleri bacakları içerde gözü bana şişkin gibi geldi öyle duruyor

Ben onlar ölürse naparım

Şimdi uyandı sura girdi geri uyudu suyun içinde bende karaya koydum :S

göz için emrenin belirttiği ilacı al ve uygula. her gün bir damla vitamini de ağzına damlat. hayvanlar akvaryuma girene kadar bu şekilde yapılacaklar bu kadar. gündüz üzerlerine lamba tutmayı da unutma. gecede havlu işi.

Peki bu damla vitamini nerden temin edebilirim

Bu hayvanlar zaten suda uyur. Hayvana müdahale etmeyip rahat bırakmalı. Zaten soğukta eziyet çekiyorlar birde korkup strese girmesinler.

Pet shoptan sera reptilin yada jbl aqua kaplumbağa vitaminlerinden biri alınıp ağzına damlatılmalı.

Geri