Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağlarıma karides yediremiyorum

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Katılım
31 Ocak 2009
Mesajlar
124
Kaplumbağlarım normal yem yiyor. Ek besin olarak da onlara karides yedirmek istiyorum.Ama yemiyorlar. (Bu soruyu petshop'a sorduğum zaman bana karidese alısık olmadıklarını söylediler). Karidesi nasıl yedirebilirim veya nasıl alıstırabilirim kaplumbağları mı?
 

SeMPo

Bronz 3 Üye
Katılım
13 Ara 2008
Mesajlar
65
RE: Kaplumbağlarıma karades yediremiyorum

pek bir bilgim yok ama düşüncemi söyleyim.1 gün yem verme aç bırak. sonrasında karidesi verdiğinde yiyeceklerini düşünüyorum.
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
RE: Kaplumbağlarıma karades yediremiyorum

Mehmet Bey karidesi diğer yemleriyle karıştırarak vermeyi deneyebilirsiniz.. ya da diğer yemlerinden vermeden önce karides verin aç olduklarından yiyebilirler.. eğer yine yemezlerse başka marka karides alın sera rafyy-I alabilirsiniz şimdiye kadar onu yemeyen kaplumbağa duymadım :) bazı açık karidesler ya da kalitesizleri yemedikleri oluyor kaplumbağaların..
 

Lenin

Altın 5 Üye
Katılım
16 Ara 2008
Mesajlar
239
RE: Kaplumbağlarıma karades yediremiyorum

ScampSoul' Alıntı:
Kaplumbağlarım normal yem yiyor.Ama ek besin olarak da onlara karades yedirmek istiyorum.Ama yemiorlar:(Bu soruyu petshop'a sorduğum zaman bana karadese alısık olmadıklarını söylediler.Karadesi nasıl yedirebilirim veya nasıl alıstırabilirim kaplumbağlarımı?-

Karadesi bilmiyorum ama birde karides vermeyi dene onu severler.. :D
Tetra Gammarus da verebilirsin ben onu kullanıyorum ek yem olarak, kurutulmuş dere yengeci piresi.. :)
 
Üst