Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbam ile sorun

sefa124

Yeni Üye
Öncelikle iyi günler
benim bir problemim var kablumbağam bi komşum tarafından verildi . bende gittim bir akvaryum aldım kaplumbağa için kuru alan , ısıtıcı , termometre vs herşeyi tamam fakat akvaryumda mı sorun var kaplumbağada mı sorun var anlamadım kuru alana cıkamıyoru suyun dibinde 5 dk boyunca kalıyor nefessiz kalınca da debelenip duruyo sizce ne yapmalıyım sorunu ne olabilir?

Cvp: kaplumbam ile sorun

akvayumuna alışmasını bekleyin,aynı sorun bende de vardı

yani nefessiz kalıp ölme gibi birşey olmaz değil mi???

Belki de alışma sürecindedir.

nefessiz kalsa zaten suyun yüzeyine doğru cıkarak nefes almaya kendisi calısır.Aslında kuru alanın sudan sıcak olmasına gerek var ama bazen bu şart sağlanmasa bile kaplumbağa alıştıktan sonra kendi de cıkıyor yeterki hava soğuk olmasın.Yani alışır.Ama sabetmesi zor bilirim:) biraz sabredin.Bakım şartları sağlamsa hiç bi sorun olmaz.Cok fazla elleyip dengesini bozmaz iseniz:)

cevaplarınız için teşekkür ederim...
Bekliyecez artık :))

sonuçta bunlar su kaplumbağası :) öle bir korkun olmasın,elbet çıkacaktır oraya ;)

Kaplumbağaların boğulabilmesi için bir yere sıkışması ve yüzeye çıkamaması gerekir, bunun gibi bir durum yoksa hasta olsalar bile su yüzeyine çıkabilirler. Kuru alana çıkması için biraz zaman tanıyın ona. Birde forumun hastalık ve sağlık bölümünü inceleyin her ihtimale karşı.

Onlar içgüdüsel olarak uyurken bile uyanıp nefes alırlar merak etmeyin :) Şuna dikkat edin benim Büdü adlı kaplumbağam gece sıkışmıştı ısıtıcı ile akvaryum camı arasına oradan geçmeye çalışmış bende nasıl olduysa anlamadım uyandım baktım sıkışmış :)

Kapluşun çikmasi için kuru alan isiticiniz var mi? Yoksa çikmamasi normal

Geri