Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluş bahçesi alsam???

minikedi_hande

Bronz 5 Üye
arkadaşlar ben bugün tüm petshopları gezerek akvaryum araştırdım.bir yerde bana kapluş bahçesi gösterdi.yüksekliği akvaryum kadar değil ama baya bir geniş.sizce bunu alsam da olur mu?

Bahçe, plastik kap vb hiç bir ürünü almayın. Akvaryum ve diğer ekipmanlar olmadan kaplumbağanız sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdüremez.

Sakın öyle bir şey almayın.Kaplumbağalarınız onlarda hastalanır.Her kaplumbağanın bol su ve sıcak bir ortama ihtiyacı vardır.bunu da o kaplarda yapamazsınız.Orada onu beslemeniz ona göre bir işkence olur.

O kaplarda kaplumbağalar yüzemez, sadece yürür az suda... Ve de su soğuk olacağından üşür, akciğer enfeksiyonu tehlikesidir bu da. Ve de filtrasyon sorunundan dolayı mantarın önü açılır

tamam akvaryum alacağım o zaman ama bişey daha sormak istiyorum.akvaryumun kapağı olmalı mı sizce???

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

olursa iyi olur ama sen bilirsin zaten akvaryum kapaklı oluyor genelde

kapaklı olması iyi olur.geceleri hava soğuduğundan %50 sinin kapatılması gerekir akvaryumun.

Tabi ki olmalı yoksa geceleri lamba da kapalı olacağı için üşütme riski ortaya çıkabilir.

bencede akvaryumun kapalı olması geceleri kaplumbaganız için iyi olacaktır:)

Geri