Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluş sayısı....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FatihveMavis

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar ben ikinci bir kapluş almayı düşünüyorum da siz bu konuda ne önerirsiniz?Acaba bir tane yetermi yoksa ikincisini alsam mı?Yoksa o paraya akvaryumumu mu büyültsem?Sizlerin de bu konuda fikrini almak istedim.Ona göre karar vereceğim...

eğer yeterince yerin varsa bence al :D hem yalnız kalmammış olur bir arkadaşı olur :D

Ama kapluşlar sosyal hayvan değil ki... :D Ya eski kapluş yeni geleni ezerse!.. Bence tek kapluşun için bir şey yap o parayla, diğerinin masrafı ile bir kapluşa daha çok şey yapabilirsin. Hem o çok büyüyecek, akvaryumunu büyüt.

bende iki tane var 3 yü alsam zararı olurmu bebeklerden az büyük ve bebek kaplumbağalarla yaşadığını gördüm bebeklerin 1 2 katı kadar fiyat 6 ytl

ark bence almayın okdar almayın diye konular açtık almak yerine o paraya FatihveMavis'in dediği gibi akvaryyum büyütün ihtiyaçlarını alın:)

kappuşun yetişkin yani 1-2 yaşından fazla ve erkekse yanına hiç kappuş alma bence.saldırır.yok eder dişi ise ve sakin bir yapıda yetiştirdiysen alabilirsin.annelik yapar ona.erkekle dişi aynı yerde olmuyor.

Bence alma,onu alıcağına daha büyük bir palidaryum yap...Benimkiler yavru daha erkek ve dişi aynı yerde duruyor.Galiba ileride evlenirler fakat malesef çocuk şansları bu palidaryumda yok.Fakat bir arkadaşım kendi su kaplumbağasına bahçesinde yapay bir gölet yaptı...Tabi etrafı camla kaplı ama baya büyük bir alan...Oraya çok dikkat ediyor hatta bir kere çifleştirip yavru bile almayı düşünüyor...Fakat ne kadar yapabilir bilemem...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri