Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşim yemek yemiyor

melodimmmm

Bronz 3 Üye
Katılım
23 May 2009
Mesajlar
73
arkadaşlar yeni kapluşim ilk gelince fırıldak gibiydi ama şimdi hep üste çıkıyorrrr ve yemek yemiyor 1 tane daha vardı kapluşim ama bana kış uykusunda dediler bi baktık hasstaymış ve öldü o da yemek yemiyordu çok korkuyorum diğeri yemek yiyor ama yeni olan yemek yemiyor lütfen yardım edin!!!![/b][/color][/size][/font]
 
Karnında pembelik falan var mı? Su içinde ya da dışında burnundan baloncuk gibi bir şey çıkıyor mu? Hep kuru alanda mı duruyor? Elinizi değdirdiğinizde kolunu kafasını bacağını falan içeriye çekiyor mu? Hiç mi yemiyor yemek ve garip sesler çıkartıyor mu?
 
Foruma hoşgeldiniz öncelikle.

Yukardakilere ek olarak plastik kapta mı akvaryumda mı bakıyorsunuz kaplumbağalarınıza?
 
ilk önce plastik kapta besliyorum yemek yemeyen nin gözünün altı şişik ve yemek yemiyor halen hep kuru alana çkıyor yemeği de kaliteli ama yemiyor ve elime aldığım zmn ellerini çekiyor
 
Alt kabukta pembeleşme sesli nefes alıp verme gibi belirtiler de var mı? Üşütmüş olabilir ve kapta olduğu sürece maalesef iyileşemeyecektir. İmkanınız varsa kısa zamanda ekipmanlarıyla beraber bir akvaryum edinmeye çalışın.
 
ama yaz glck akvaryumu nasıl taşiczzzzz pembeleşme yok ama gözü niye şişti onu anlamıyorum
 
Gözlerden dolayı da olabilir sorun, üşüttüğü için de olabilir. Yalnız sürekli kuru alanda durma yem yememe de olduğu için üşütmüş olma ihtimali daha yüksek. İmkanınız varsa bir veterinere gösterin mutlaka. Kapta düzelmesi mümkün değil. Akvaryum yaz da kış da şart özellikle su sıcaklığının her zaman yavrular için 28-29 derecede ve sabit olması lazım bu da ısıtıcılı bir akvaryum olmadan sağlanamaz. Su zaten 23 derecenin altına düşerse kış uykusuna yatma ya da hastalanma durumu görülür. Yani akvaryum şart.
 
tm bnim sınıf arki nin babası veteriner ona götürürüm ama hç suya girmiyo
 
Üşütme ya da akciğer enfeksiyonu durumunda genelde girmezler zaten suya. Kapta da su soğuk olunca hiç girmemesi normal. Veteriner antibiyotik tedavisi önerir onunda başarılı olabilmesi için kaplumbağanın akvaryumda olması lazım imkanınız varsa bir akvaryum temin etmeye de çalışmanız güzel olur. Umarım düzelir durumu geçmiş olsun.
 
Geri
Üst